Do práce na kole MHMP

Do práce na kole jezdí i profíci!

To je heslo letošní kampaně Do práce na kole, do které se magistrát zapojuje už po třetí (v loňském roce se zúčastnilo 76 zaměstnanců). Stejně jako minulý rok si kromě cyklistů můžou společné zážitky vychutnat také chodci a běžci. 

Do práce na kole (DPNK) je celostátní soutěží, která probíhá v květnu ve více než pětadvaceti městech. Cílem projektu je motivovat lidi k tomu, aby trávili své cesty do práce aktivně, jezdili na kole, chodili pěšky nebo běhali.

Každý kdo tak učiní zlepšuje nejen své zdraví a kondici ale i svou náladu a pracovní vztahy s kolegy. Společně také přispívají k čistšímu ovzduší, příjemnějšímu a zdravějšímu městu, ve kterém žijí a pracují.

Hlavní soutěžní kategorií není rychlost, ani najeté kilometry, ale odhodlání vyrazit na kole do práce co nejčastěji. Každý, kdo zvláde alespoň 66 % všech svých cest, bude oceněn.

Svou cestu můžete kombinovat s MHD. Což znamená, že pokud jsou vaše cesty příliš dlouhé, můžete využít na kus cesty metro, vlak nebo tramvaj v povolených úsecích viz Cyklisté v PID

Přečtěte si více na www.dopracenakole.cz 

Zaměstancům, kteří se zapojí jsou k dispozici parkovací místa pro kola, sprchy, šatní skříňky, základní nářadí i pumpičky na dofoukání duší. Podrobnější informace najdete na intranetu.

Těšit se opět můžete na startovní bezpečnostní balíček a také na Dresslerovu školu kola o pohybu v provozu, magistrátní snídaně "na triko" a pochopitelně na závěrečný společenský večírek.

Zapojení zaměstnanců magistrátu do soutěže, včetně zlepšování zázemí, má podporu náměstka primátorky hl. m. Prahy pana Petra Dolínka, který se osobně také zúčastní. 

 

22. 4. 2016 Sylva Švihelová