Do práce na kole MHMP

Jezdi, běhej nebo choď do práce a ZACHRAŇ MĚSTO!

To je heslo letošní kampaně Do práce na kole, do které se magistrát zapojuje už po čtvrté (v loňském roce se zúčastnilo 111 zaměstnanců). Stejně jako v minulých letech si kromě cyklistů můžou společné zážitky vychutnat také chodci a běžci. 

Do práce na kole (DPNK) je celostátní soutěží, která probíhá v květnu ve více než pětadvaceti městech. Cílem projektu je motivovat lidi k tomu, aby trávili své cesty do práce aktivně, jezdili na kole, chodili pěšky nebo běhali.

Každý kdo tak učiní zlepšuje nejen své zdraví a kondici ale i svou náladu a pracovní vztahy s kolegy. Společně také přispívají k čistšímu ovzduší, příjemnějšímu a zdravějšímu městu, ve kterém žijí a pracují.

Hlavní soutěžní kategorií není rychlost, ani najeté kilometry, ale odhodlání vyrazit na kole do práce co nejčastěji. Každý, kdo zvláde alespoň 66 % všech svých cest, bude oceněn.

Svou cestu můžete kombinovat s MHD. Což znamená, že pokud jsou vaše cesty příliš dlouhé, můžete využít na kus cesty metro, vlak nebo tramvaj v povolených úsecích viz Cyklisté v PID

Přečtěte si více na www.dopracenakole.cz 

Zaměstancům, kteří se zapojí jsou k dispozici parkovací místa pro kola, sprchy, šatní skříňky, základní nářadí i pumpičky na dofoukání duší. Ohledně podrobnějších informací se obracejte na Odbor služeb.

Těšit se opět můžete na startovní bezpečnostní balíček, magistrátní snídaně "na triko", společné focení a pochopitelně na závěrečný společenský večírek.

Zapojení zaměstnanců magistrátu do soutěže, včetně zlepšování zázemí, má podporu náměstka primátorky hl. m. Prahy pana Petra Dolínka i ředitelky magistrátu paní Martiny Děvěrové.

 

22. 4. 2016 Sylva Švihelová