Mapy

Málokdo zná v Praze každou uličku do té míry, že po vyslovení adresy mu automaticky před očima vyskočí nejideálnější cesta, kterou by se měl vydat.

Ostatně každý má ještě k tomu jiné potřeby, které se navíc mění podle počasí, společnosti nebo účelu cesty. Někdo se potřebuje co nejrychleji přemístit, někdo by si rád vychutnal městskou krajinu a nebo umožil svým dětem se volně, ale zároveň bezpečně projet. Ale kde? A kudy?

K tomu vždy sloužily, slouží a budou sloužit mapy.

Oficiální cyklistická mapa Prahy je on-line dostupná na pražském mapovém portále ZDE, který spravuje a aktualizuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy. 

Na tomto mapovém podkladu vznikají také tištěné Cyklomapy Prahy, které magistrát pravidelně vydává. Aktuální verzi cyklomapy si můžete stáhnout ve formátu pdf ve spodní části této stránky. Fyzicky jsou k dostání na podatelně Škodova paláce, v informačním centru Nové radnice na Mariánském náměstí, na úřadech městkých částí, cyklistických veletrzích a zejména na akcích pro veřejnost, které Praha pořádá nebo se jich účastní.

Verze cyklomapy pro rok 2016 je rozdělena do pěti částí: čtyři mapy v měřítku 1:25 000 a podrobnější centrum v měřítku 1:10 000.

Cyklomapa Prahy 2016/17
Cyklomapa Prahy 2016/17  soubor 5 ks (centrum + čtyři části)

Druhou možností je on-line mapa Prahou na kole ZDE, kerou spravuje občanské sdružení Auto*Mat. Díky dobré práci nadšených a aktivních lidí, je mapa aktuální a rychle reaguje na aktuální dění a změny. Najdete zde informace o plánovaných uzavírkách, nebezpečných úsecích, fotografie z míst, parkovací zařízení a spoustu dalších užitečných informací. Co je však největší výhodou této mapy, je možnost vyhledat cyklistické spojení přesně podle vašich potřeb a preferencí. Mapa funguje také v aplikaci Locus map. Aplikace je dostupná pro Android a iOS.

Pro navigaci po městě můžete vyzkoušet také aplikaci Na kole Prahou. Aplikace (Android, iOS) vám vyhledá několik možných variant trasy s údaji o množsví opatření pro cyklisty po cestě a se spálenými kaloriemi. Velkou výhodou je, že tato aplikace oproti jiným nabízí také intermodální řešení, což zanamená, že vám nabídne jako jednu z variant třeba možnost využití metra na část cesty. Pokud se vám některá z nabízených tras líbí, stačí si ji jednoduše stáhnout ve formátu gpx a uložit.