Stezka naboso v Praze a Říčanech

Spolek Bosá turistika propaguje chůzi bez bot, která rozděluje dokonce i odbornou veřejnost na dva víceméně nesmiřitelné tábory. To se však týká dlouhodobého a pravidelného chození naboso, zatímco občasnou chůzi bosky doma nebo třeba v trávě lékaři nohám doporučují. Tak proč ji nevyzkoušet přímo na místě k tomu stvořeném – bosé stezce?

PRAHA 6

Obavy z ostrých kamínků, rozbitého skla, rezavých hřebíků, špíny, infekcí, parazitů, mikrobů a plísní můžete hodit za hlavu, protože něco takového se prostě na Bosé stezce na Hládkově v Praze 6 nekoná. Nemusíte mít ani strach z velké námahy, měří jenom pár metrů. Smysl tohoto nevšedního chodníčku je jiný a skvěle ho vyjadřuje synonymum, které se pro něj také používá – hmatová stezka.

Střídají se na ní různé povrchy, zpravidla přírodní a většinou od sebe oddělené kulatinou, aby se vzájemně nepromíchaly. Je určena pro hmatový zážitek chodidel, který byl lidem ještě před pár generacemi přirozený, ale většině z nás je dnes už cizí. A také k příjemné stimulační masáži nejspodnější části dolních končetin, která je daleko citlivější, než si často myslíme – jak o tom svědčí její lehtivost.

Jako benefit této bosé či hmatové stezky Bosá turistika.cz uvádí také to, že lahodí očím. Což je patrné i z fotografií na webu, který i s dalším informacemi naleznete ZDE.

printscreen stránky z webu Bosá turistika s fotografiemi bosé stezky

 

ŘÍČANY – ZPESTŘENÍ VÝLETU NEDALEKO PRAHY

S bosými stezkami se v posledních letech "roztrhl pytel" a nemůžeme je vysledovat všechny. Přidáváme alespoň ještě jeden tip na bosonohou stezku s interaktivními prvky na trase Kančí stezky v Říčanském lese u Říčan. Trasa samotná zábavnou formou mapuje život divokých prasat.

27. 3. 2018 Roman Sovák