Škola Kola - Bezpečně po městě

Celodenní kurz pro účastníky Do práce na kole - jak na kole po městě bezpečně, vedený zkušeným lektorem Josefem Dresslerem.

Termín i místo: V roce 2018 ani v roce 2019 se kvůli nízkému zájmu konat nebude

"V Česku je cyklistika jedna z neoblíbenějších sportovních aktivit. Snad každý na kole umí jezdit, ale jen málo kdo ho umí i ovládat." To jsou slova Josefa Dreslera. Ten se stal mistrem světa v biketrialu, ale posledních skoro dvacet let se snaží ukázat cyklistům, že zlepšením své technické zdatnosti, najdou větší jistotu a radost z kola. Každý jsme se naučili jezdit takovým samosběrem od kamarádů a rodičů. Ale hodně těchto samosběrových rad není úplně správných. Je dobré si poopravit základy ovládání kola a na těch stavět.

Jednodenní kurz dokáže každému ukázat chyby, které dělá většina cyklistů. Ukážeme jak je opravit a mít z jezdění na kole menší strach a větší radost. Uvidíte, že stejně jako naši žáci, budete po jednom dni šikovnější, rychlejší, ale i bezpečnější cyklisté.

Dresslerova škola kola

 

Tento kurz je zaměřen na jízdu v městském prostředí, proto doporučujeme vzít si s sebou kolo, které běžně k dojíždění do práce používáte.

Co si vzít dále s sebou:
přilbu, rukavice, vhodné oblečení do jarního počasí, placaté pedály (bez klipsů a nacvakávání).

Co bude na místě připraveno:
drobné občerstvení, servis, kola na půjčení, překážková dráha, lektoři, drobné upomínkové předměty.

nástup na Škole Kole
Společný nástup na Škole Kola 4. 5. 2017

 

Společná
Společná fotka 1.5.2016