#KOLONAVIRUS: Cykloservisy pro Pražany zdarma

Kolo Akce
foto z akce cykloservisy

 Máte v době koronavirové epidemie zájem o individuální dopravu? Chcete proto vyzkoušet městskou cyklistiku? Potřebujete si nechat prohlédnout a seřídit kolo, jenže nevíte kde, nebo na to nemáte čas? 

Praha vám podává pomocnou ruku. Na nejoblíbenějších městských cyklotrasách můžete už dnes, zítra a pozítří pohodlně využít servisní prohlídku svého kola zdarma.

foto z akce cykloservis

„Mnoho lidí vytáhlo po delší době kolo ze sklepů a rádi by si nechali seřídit brzdy či řazení, ale v servisech je často dlouhá čekací doba nebo ho tam nestíhají zavést. Právě pro tyto případy chceme Pražanům poskytnout možnost si cestou z práce nechat kolo seřídit,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

V servisu máte možnost si nechat bezplatně udělat celkovou prohlídku i základní seřízení, a navíc si v případě zjištěných nedostatků přímo na místě zakoupit duši, řetěz, lanko, bovden, brzdové špalky a další nezbytné součásti pro své bezemisní jednostopé vozidlo. Akce, která platí nejen pro cyklistické nováčky, ale i zkušené bajkery, probíhá vždy od 16.00 do 20.00 na těchto místech:

  • v úterý 19. 5. na Náplavce pod Palackého mostem 
  • ve středu 20. 5. v parku U českých loděnic na Praze 8
  • ve čtvrtek 21. 5. v Podolí poblíž sčítacího totemu 

 

 

foto z akce cykloservis

Tak neváhejte, díky zkušeným odborníkům a jejich profesionálnímu zázemí bude vaše kolo zase šlapat jako nové!

 

VÍTE, ŽE PRAHA

... v blízké budoucnosti plánuje umístit 10 servisních stojanů tak, aby lidé využívající městskou cyklistiku měli základní nářadí kdykoliv po ruce? 

... v letošním roce podpoří budování cyklistické infrastruktury na svém území 170 miliony korun, což je daleko nejvíc za mnoho let?

... za ně postaví nebo zcela zásadně opraví desítky kilometrů nových cyklotras? 

 

 

19. 5. 2020 Čistou stopou Prahou