Veletrh čisté mobility e-SALON 2020

Autem Akce
fotografie z loňského ročníku veletrhu, lidé u exponátů

Ve dnech 12.–15. listopadu 2020 se na pražském výstavišti v Letňanech uskuteční již třetí Veletrh čisté mobility s názvem e-SALON.  Největší novinkou je rozšíření veletržní nomenklatury o obory zabývající se 3D tiskem také v kontextu průmyslového využití. 

O zaměření a rozsahu akce nejlépe vypovídají jeho loňské výsledky. Druhý ročník ročníku e-Salonu se konal na čisté výstavní ploše 6 547 m2 a své produkty a služby na něm představilo 104 vystavovatelů. Na nejnovější elektrické modely vozů, vozítek, letounů, ale i supervýkonné dobíjecí technologie se do PVA EXPO PRAHA přijelo podívat téměř 25 tisíc lidí

Své vozy – v řadě případů šlo o české premiéry – na veletrhu prezentovaly koncerny Volkswagen, KIA, Tesla, Hyundai, Ford, Mitsubishi a mnoho dalších. Škoda na akci představila novinky CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV.

Že čistá mobilita nezasahuje jen do automobilové oblasti, ukázaly nejen rozsáhlé expozice elektrokol, motocyklů, čtyřkolek a dalších vozítek, ale také technologie z oblasti letectví (elektrické letadlo ΦNIX, tandemové rogalo na elektrický pohon či e-vrtulník) a lodní dopravy (například elektrická loď KeelCraft). Veletrh doprovázel bohatý program pro odborníky i širokou veřejnost.

E-Salon se i v letošním roce stane hostitelem konference ENERGO SUMMIT, která se věnuje klíčovým tématům současného světa energií, mezi něž patří i propojení umělé inteligence a průmyslu z pohledu řízení energie apod.  

16. 7. 2020 Čistou stopou Prahou