PARKOVÁNÍ – nástroj pro řešení dopravy v klidu

Autem Téma
auta zaparkovaná v ulici

Automobily nezpůsobují problémy ve velkých městech pouze svými exhalacemi během jízdy, ale také při parkování v ulicích a ve veřejném prostoru. Je jich jednoduše tolik, že se v nejvíce vytížených místech musí přistoupit k regulaci parkování.

Jak se Praha, ale i jiná města s tímto fenoménem vyrovnávají, jaké jsou trendy a možnosti? O tom budeme informovat v článcích na toto téma.

Pro začátek odkazujeme na oficiální stránky Parkování v Praze, kde se dozvíte vše podstatné o Zónách placeného stání. Ty byly vytvořeny, aby obyvatelé exponovaných lokalit měli možnost zaparkovat svůj vůz v docházkové vzdálenosti od svého bydliště, případně nemovitosti či provozovny. Druhým cílem je motivovat návštěvníky, aby se v lokalitě zdržovali se svým vozidlem po dobu jen nezbytně nutnou a uvolnili tím parkovací místo dalším řidičům.

Stránky Parkuj v klidu najdete TADY.

Zajímavým trendem v právní rovině je dekriminalizace placeného pouličního parkování, která může snížit náklady na udržení parkovacího systému i počet pokut a zvyšuje příjmy z prodeje parkovacích lístků – alespoň to ukazuje situace ve Velké Británii. Podrobnosti o tom i  poměrech v jiných zemích můžete získat ZDE.

14. 1. 2019 Čistou stopou Prahou

Organizátor projektu

Čistou stopou Prahou

Kontakt