Blíží se třetí veletrh čisté mobility e-SALON

Čistá mobilita Akce
foto exponátů a návštěvníků druhého ročníku e-salonu
foto ze 2. ročníku e-Salonu v roce 2019, autor: ABF

Po jednoleté pandemické pauze se na výstavišti PVA EXPO PRAHA uskuteční 3. ročník Veletrhu čisté mobility e-SALON. Atraktivní přehlídka nejnovějších ekologických vozů, motocyklů, dobíjecích technologií, novinek z oblasti infrastruktury a současných trendů i v dalších sférách moderní mobility proběhne od 11. do 14. listopadu 2021. Úvodní den bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude veletrh přístupný od 12. listopadu. 

Během obou předchozích ročníků se e-SALON vyprofiloval jako událost, na které mnozí výrobci představují své klíčové produkty v české premiéře. Nejinak tomu bude také letos, kdy automobilové novinky obsadí Haly 3 a 4. Například korejská automobilka KIA přiveze, coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice, na e-SALON dva čistě elektrické modely – hlavní hvězdou bude Kia EV6 a dále pak e-Niro. 

Elektrifikované novinky představí i Škoda Auto, kromě jiných například model Enyaq cupé. Ford se pochlubí sportovně střiženým sportovním SUV Mustang Mach-E, Porsche supersportem Taycan a Mitsubishi technicky zajímavým SUV Eclipse Cross PHEV, které umí být „malou elektrárnou“ na cestách pro nejrůznější spotřebiče. 

Mezi hlavní taháky se určitě zařadí i novinka značky Dacia s názvem Spring, která se stane nejlevnějším elektromobilem na trhu s cenovkou pod půl milionu korun. Značka Renault se na veletrhu bude prezentovat prvním modelem nové generace „nativních“ elektromobilů Renault – novým Megane E-Tech 100% elektrickým, který je zároveň prvním modelem pyšnícím se novým logem značky. Představuje přelomový design, který porušuje zákonitosti tradičního kompaktního hatchbacku.

Návštěvníci uvidí i model Tesla Y. Audi ukáže nejen Q4 e-tron Sportback, ale i e-tron GT. Veřejnost se seznámí i s dalšími vozy mnoha automobilových značek, které v čisté mobilitě něco znamenají: nebudou chybět značky Hyundai, VW osobní vozy s modely ID.3, ID.4, ID.5 a svoji premiéru bude mít i Cupra Born. Svět užitkových vozů budou mimo jiné zastupovat značky Goupil nebo tradiční značka VW, která předvede hned několik modelů dodávek, a to VW e-Crafter skříň, VW e-Crafter sklápěčka a VW Multivan eHybrid. 

CHARAKTERISTIKA VELETRHU
•    veletrh osobních a užitkových automobilů v hlavním městě České republiky s aktivním přispěním města
•    zaměření na automobily s alternativními pohony, nabíjecí infrastrukturu, autonomní mobilitu, smart cities a doplňky a služby související s mobilitou
•    sekce elektrokol a elektromotorek
•    účast startupů
•    premiéry, novinky, nejnovější trendy
•    doprovodný program pro odbornou i širokou veřejnost – přednášky, zkušební jízdy, workshopy

TESTOVACÍ JÍZDY I ODBORNÉ PŘEDNÁŠKY 

Návštěvníci e-SALONu si mohou unikátní modely vozů otestovat na vlastní kůži. Testovací jízdy totiž bude mít téměř každá z automobilek. Pro zájemce bude připravena registrace, kde si budou moci vybrat z prezentovaných značek a přihlásit se se na testovací jízdu. Bude vyhrazen i prostor pro demonstraci některých technologií (samoparkovací systémy Valeo apod.). Pro návštěvníky je připraveno i testování elektromotorek, elektrokol a dalších elektrovozítek.

V průběhu výstavy bude možné navštívit i atraktivní přednášky pro odbornou (čtvrtek, pátek) i širokou veřejnost. Odborníkům jsou navíc určeny konference ČISTÁ MOBILITA a ENERGO SUMMIT, veřejnost zase jistě ocení setkání s hvězdami seriálu Slunečná a další zábavu z dílny spoluorganizátora akce, TV Prima.

Pořadatelem akce je společnost ABF, generálním partnerem ČEZ.

14. 10. 2021 Čistou stopou Prahou