CAR FREE VÍKEND v Jirečkově ulici

Čistá mobilita Akce
leták k akci

Už nadcházející sobotu a neděli se promění ulice Jirečkova nedaleko Letenského náměstí na Praze 7 v prostor plný her, zahrádek a stánků v duchu hesla Město pro lidi, ne pro auta. Přijďte si sami udělat obrázek, jaký vliv mají automobily a parkování na kvalitu našeho života, a hlavně se dobře bavit.

Těšit se můžete na nabídku místních podniků přímo na ulici, hřiště pro děti a dospělé, sousedský blešák, soutěž v kreslení či malování cyklopruhu, ale také na družná popovídání s příchozími, které byste jindy jen anonymně minuli,  a na debatu se zástupci městské části o městské mobilitě. Součástí bude také atraktivní výstava o využití uličního prostoru a prostorové náročnosti automobilů.

foto z podobné akce Zažít město jinak
„Malý Den bez aut" na Jiřičkově ulici proběhne v podobné atmosféře jako ten velký, který má termín v září a v loňském roce v Praze proběhl v Karlíně.  Pravidelně mu navíc předchází akce Zažít město jinak spolku Auto*Mat, od kterého jsme si vypůjčili ilustrační fotografii.

 

Akci organizují Paisaje Transversal, TYPSA a KPMG a realizuje Nadace Partnerství. Koná se pod záštitou radního MČ Praha 7 Ondřeje Mirovského. Více informací včetně oficiálních naleznete v přiloženém letáku.

20. 4. 2019 Čistou stopou Prahou

Přiložené soubory