DEN BEZ AUT 2020 již v sobotu!

Čistá mobilita Akce
foto z minulého ročníku akce

Oslavy Evropského týdne mobility pro širokou veřejnost v Praze vyvrcholí v SOBOTU 19. ZÁŘÍ Dnem bez aut, kdy se otevřou ulice veřejnosti a zábavě ve čtyřech městských částech. Současně budou ve více než 80 pražských lokalitách probíhat tradiční sousedské slavnosti Zažít město jinak. Program je bohatý a opravdu pro každého!

plakát etm 2020

Kompletní přehled informací o Evropském týdnu mobility na WWW.ETM.PRAHA.EU.

PRAHA 3 – ULICE ONDŘÍČKOVA 10.00–18.00

Den bez aut se uskuteční přímo pod Žižkovskou věží. Jeho cílem je nejen inspirovat k možným řešením na téma udržitelné dopravy, ale i udržitelného způsobu života vůbec. Pestrý kulturní, zábavný a edukativní program bude pod heslem „Přines, co tě tíží, a odnes, co tě těší“ rozšířen o velký SWAP – výměnu věcí, které vám již nevyhovují, ale jinému ještě mohou dobře posloužit. Na místě nebude chybět pojízdný cykloservis.

Pro motoristy: Ulice Ondříčkova bude v úseku Milešovská–Laubova uzavřena.

Přijeďte na kole a nechejte si jej bezplatně prohlédnout a seřídit… Platí pro cyklistické nováčky i zkušené bajkery! POJÍZDNÝ CYKLOSERVIS ZDARMA bude fungovat během celého Evropského týdne mobility v těchto lokalitách: ve středu 16. 9. Obora Hvězda, ve čtvrtek 17. 9. Ladronka, Kampa, v pátek 18. 9. Náplavka u Palackého mostu, Tachovské náměstí, v sobotu viz dále, v neděli 20. 9. (U Českých loděnic, Stromovka), v pondělí 21. 9. A1 pod Barrandovským mostem, park Folimanka a v úterý 22. 9. ul. Štefánikova, U Michelského lesa.

Na Den bez aut v sobotu 19. 9. cykloservis „zaparkuje“ nejen na Praze 3, ale také na Suchdolském náměstí a Mariánském náměstí. Informace o aktuální poloze servisu najdete na našem FB

PRAHA-ÚJEZD – ULICE FORMANSKÁ 10.00–18.00

Velké množství stanovišť s prezentacemi komunitní činnosti, propagací udržitelné dopravy a zdravého životního stylu a bohatý kulturní a sportovní program najdete hned v několika místních lokalitách. Na Kateřinském náměstí (hudba, zpěv, loutky, aerobic, šerm, e-kola), v areálu Fotbalgolfu (hudba, sport, bleší trh, malování na obličej), před MŠ a ZŠ Formanská (finanční gramotnost, MŠ dílničky, ZŠ vzdělávací program i prezentace nové ZŠ), na Náměstí Újezd (hudba, zpěv, aerobic, BESIP, nanuková show, letní kino) a v Hasičské zbrojnici (nafukovací atrakce, horolezecká stěna, dopravní výchova, vodní záchranáři).

Pro motoristy: V délce 2,5 km bude uzavřena ulice Formanská a v délce 100 m ulice Josefa Bíbrdlíka.

PRAHA-SUCHDOL – SUCHDOLSKÉ NÁMĚSTÍ 13.00–19.00

Zábavné workshopy, půjčovna elektrokol a hopsadel, prevence úrazů a první pomoc pro cyklisty, prezentace kampaně Pešky do školy, živá hudební produkce, fruitbike, zdravý životní styl, komentovaná cyklojízda, občerstvení, skákací hrad a občerstvení – obecně ty porce potu a zábavy, jak si každý dle svých dispozic a nálady představuje! To a náš cykloservis zdarma si zkrátka v Suchdole v sobotu nemůžete nechat ujít. 

Pro motoristy: Suchdolské náměstí včetně ulice Interacionální bude uzavřeno od 12.00 do 20.00.

foto pojízdného cykloservisu v akci

PRAHA-DOLNÍ MĚCHOLUPY – ULICE DOLNOMĚCHOLUPSKÁ 13.00–19.00

Zde se pěší zónou stane prostor u radnice na Dolnoměcholupské ulici. Konkrétní program se finalizuje (sledujte www .dolnimecholupy.cz/2020/07/16/den-bez-aut), ale v Dolních Měcholupech upřednostňují vystoupení místních divadelních ochotníků, hudebníků a dalších umělců. Kromě kulturního programu se budete moci zapojit do různých sportovních aktivit nebo si jen tak posedět a povykládat se sousedy.

Pro motoristy: Ulice Měcholupská bude po poledni uzavřena v délce cca 300 m.

DALŠÍ SOBOTNÍ AKCE

ZAŽÍT MĚSTO JINAK čili sousedské slavnosti 

Co se stane s ulicí, když nepatří autům, ale jen lidem a jejich fantazii? Vyberte si z nabídky lokalit festivalu Zažít město jinak a uvidíte. Přesněji řečeno si to užijete, protože na těchto sousedských slavnostech v místech, kde se jinak prohánějí auta, život doslova tepe! 

více: www.zazitmestojinak.cz

foto z minulého ročníku Zažít město jinak
foto: Ondřej Konrád

MUZEUM MHD A HISTORICKÉ JÍZDY (V SOBOTU I NEDĚLI) 09.00–17.00

V muzeu vás uchvátí památky propojující technickou funkčnost s estetickou vytříbeností dle představ našich předků. Sbírka cca padesáti historických tramvají, autobusů, trolejbusů a servisních vozidel je doplněna množstvím modelů, fotografií, dobových dokumentů a dalších zajímavostí. Obrázek o tom, čím a jak se dříve po Praze cestovalo, bude dokonalý. Samozřejmostí je doprovodný program pro děti a jízda historickými vozy – na lince číslo 2 bude vypravován i vůz T2 a v provozu bude historická linka 41.

120. VÝROČÍ POSÁZAVSKÉHO PACIFIKU A 80 LET PARNÍKU VLTAVA

České dráhy a Pražská paroplavební společnost vás zvou na výroční výlet historickým vlakem a parníkem. K připomenutí obou výročí vyjede parní vlak i parník z Prahy do Davle, kde si můžete přestoupit mezi oběma historickými prostředky a dojet zpět.

Odjezdy, ceny a další informace zjistíte na stránkách www.cd.cz.

14. 9. 2020 Čistou stopou Prahou