Den otevřených dveří pražského magistrátu 28. října 

Čistá mobilita Akce
foto Nové radnice
foto: Prague.eu

Také v letošním roce se uskuteční Den otevřených dveří pražského magistrátu. Ve čtvrtek 28. října můžete navštívit proslulou Rezidenci primátora hl. m. Prahy, Škodovy salonky a Novou radnici na Mariánském náměstí, kde navíc bude probíhat bohatý doprovodný program pro malé i velké.

Během letošního dne otevřených dveří budou na výročí vzniku Československa od 9.00 do 18.00 hodin otevřeny různé budovy pražského magistrátu pro veřejnost. 

Máte tak mimo jiné ojedinělou příležitost zavítat do Rezidence primátora hl. m. Prahy, která vznikla v roce 1928 jako součást Městské knihovny. Autorem projektu celé budovy je František Roith, interiéry jsou ukázkou stylu art deco a už od začátku slouží zejména k protokolárním a reprezentačním účelům. 

Pozor, pro prohlídku 1. patra rezidence je nutná registrace na webové stránce prague.eu/rezidence-primatora. Svůj termín si tam můžete rezervovat až do úterý 26. října (do 16.00).

Vydat se můžete také na obhlídku Škodových salonků, které tvoří pět propojených místností v prvním patře Škodova paláce na Jungmannově ulici. Palác byl postaven jako administrativní budova ředitelství Škodových závodů v Plzni podle návrhu architekta Pavla Janáka v letech 1924–1926. Salonky, zařízené jako reprezentační prostory průmyslníka Škody, byly postupně rekonstruovány a nyní je můžete vidět v celé své kráse.

Velkým lákadlem je i návštěva Nové radnice na Mariánském náměstí. Ta od svých počátků slouží městským úředníkům a dnes se tu nachází vedení hl. m. Prahy. V zastupitelském sále pro vás budou připravena videa z cyklu Pražských zastavení, dále se zde uskuteční pěvecká vystoupení a k vašim službám bude i fotokoutek. Naprostou novinkou je prohlídka prostor, kde sídlí primátor. Na Nové radnici se můžete těšit také na malování na obličej, autodráhy, výstavu pražských lesů, výtvarné dílny, hlavolamy, robotiku s vyzkoušením 3D tiskárny a brýlí a mnoho dalšího. 

plakát akce 

19. 10. 2021 Čistou stopou Prahou