Dětský den na nádraží Praha-Braník

Čistá mobilita Akce
fotografie s historickými vlaky
Zdroj: ROPID

Přijďte v sobotu 3. června na velkolepou akci pro malé i velké fanoušky veřejné dopravy na nádraží v Braníku a nebudete litovat. Od 9.00 do 18.00 tam pro vás bude připravena spousta lákadel slibujících nezapomenutelné zážitky.

Na co se můžete těšit

Svézt se bude moci historickými vlaky, tramvajemi i autobusy, dokonce budete moci dojet vlakem až do depa metra na Kačerově. Kromě toho na vás bude čekat množství dalších atrakcí, ukázek lokomotiv a hasičské techniky, kino na kolejích, hudba, tanec, divadlo, soutěže, skákací hrad, stánky s občerstvením a suvenýry.

Program

  • 11 jízd vlaku taženého parní lokomotivou „Čtyřkolák“ a motorovou lokomotivou „Karkulka“ s vozy „Rybáky“ a bufetovým vozem do Modřan a Vraného nad Vltavou
  • 5 jízd zvláštním vlakem do areálu metra na Kačerově spojené s prohlídkou depa
  • zdarma jízdy motoráčkem „Hurvínek“ a na šlapací drezíně
  • výstava lokomotiv a hasičské techniky
  • rock´n´rollové tance, výtvarné dílny, dětský pěvecký sbor, divadlo, RC modely aut
  • soutěže o drobné ceny, modelové kolejiště, suvenýry, Kinematovlak, skákací hrad
  • zdarma jízdy historickou tramvají (jízdní řád) a historickým autobusem (jízdní řád)

Pozor! Vzhledem k omezené kapacitě vlakové soupravy do metra Kačerov je nutné si zajistit rezervaci. Ta je součástí celodenní jízdenky, kterou zakoupíte v předprodeji na Masarykově nádraží nebo ve stanici Praha-Braník.

Další informace

Akci pořádají České dráhy ve spolupráci ROPIDem, SŽDC a dalšími partnery. Více informací včetně jízdních řádů vlaků najdete v plakátu přiloženém níže, na webových stránkách ROPID (ZDE), v Regionálním obchodním centru ČD Praha (tel. 972 241 629) nebo od zaměstnanců železničních stanic Praha-Braník (725 859 426) a Praha Masarykovo nádraží (972 246 161).