E-SALON 2019 s naší účastí se blíží!

Čistá mobilita Akce
jediný český elektrovůz na loňskémE-salonu značky Kaipan
Z loňského premiérového ročníku – český elektrovůz značky Kaipan.

Přijďte se podívat na druhý ročník Veletrhu čisté mobility E-salon nabitý českými premiérami ekologických vozů, motocyklů, letadel, dobíjecích technologií, infrastrukturních projektů a dalších novinek z oblasti udržitelné dopravy a zavítejte přitom také k nám! Najdete nás v expozici MHMP a městských organizací, která bude mít podobu moderní pražské ulice 21. století.

Představíme vám elektromobilitu jako celek. Dozvíte se o všech typech dopravních prostředků na elektropohon i s porovnáním příslušných technických parametrů. A nevyhneme se ani zdrojům elektřiny… Odpůrci e-mobility často namítají, že i e-auta mají své výfuky v podobě komínů elektráren a pouze přenášejí problémy z města na venkov. Realita je však složitější a budoucnost dopravy zahrnuje kromě důrazu na elektromobilitu například také další rozvoj veřejné dopravy, sdílených jízd, carsharingu či aktivní dopravy.   

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Letošní E-salon se uskuteční od pátku do neděle 15.–17. listopadu na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Areál bude veřejnosti otevřen vždy od 10.00 do 18.00 (v neděli do 17.00). Základní vstupné pro dospělého činí 200 Kč, v předprodeji můžete získat vstupenku za 150 Kč nebo využít různé druhy slev. Více informací a možnost online nákupu ZDE.

OHLÉDNUTÍ ZA PREMIÉROU

Novinky a trendy z oblasti čisté mobility zhlédlo ve dnech 16.–18. listopadu 2018 celkem 22 833 návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti. Na hrubé výstavní ploše 17 450 m2 se jim představila přibližně stovka automobilů a dalších produktů osmi desítek vystavovatelů. Českou premiéru si na E-salonu odbyly například elektromobily značek Audi e-tron, Volkswagen e-Crafter, Lexus ES, Lexus UX nebo Toyota Camry, mezi exponáty nechyběly ani vozy Jaguar, Renault, Nissan, Hyundai, Tesla, Land Rover a další.

Reportáž z prvního ročníku E-salonu doprovozenou množstvím fotografií jsme přinesli v článku Jiskří se na lepší časy?

 

8. 11. 2019 Roman Sovák