INTERMODALITA V PŘEPRAVĚ OSOB mikrokonference

Čistá mobilita Akce
kola umístěná ve vlaku
Ilustrační foto

Týmová spolupráce je výhodná také v dopravě. Kombinace více druhů může snížit cestovní čas, náklady a negativní dopady na zdraví i město. Když zvolíte ten správný MIX, budete mít z cestování radost. Máme pro to v Praze ty správné podmínky? Přijďte se dozvědět, co jste možná nevěděli, a diskutovat s odborníky. Atraktivitu akce, která je zasvěcená letošnímu hlavnímu tématu Evropského týdne mobility, zvyšuje atraktivní doprovodný program.

Představen bude mimo jiné nový koncept „Koláren“ znamenající doslova revoluci v parkování kol u stanic metra a železnice. Těšit se můžete i na dokumentární film režisérky Andy Primusové Záhada lokálek, k jehož promítání bude využita zaručeně čistá energie cykloelektrárny.

cykloelektrárna = kola vyrábějící energii
Úspěch filmového představení bude záviset hlavně na tom, aby hnací jednotce nedošel dech.

Intermodalita nebo také kombinovaná přeprava je pro mnoho lidí ve městech i příměstských oblastech ten nejvýhodnější způsob přepravy z bodu A do B. Po cestě se využívají dva nebo více druhů dopravních prostředků, mezi které může například patřit i jízda na kole a pěší chůze. Tato kombinace je výhodná z hlediska času i finančních úspor a přináší řadu významných zdravotních benefitů. Kromě toho je šetrná k životnímu prostředí a tím napomáhá zvyšovat kvalitu života všem obyvatelům města.

Ale jsou zde i pochybnosti: Proč mám přestoupit z auta na metro, když s ním můžu dojet až do práce a mám tam zajištěné parkování? Není nesmysl vystoupit z tramvaje o zastávku dřív a jít po svých, když to trvá déle? Jak se můžu spolehnout na kolo, když může kdykoli začít pršet? Pro někoho to může být třeba dobré – ale pro mě teda určitě ne!

grafika etm 2018 - modrý vír
MIX and MOVE!

O celé problematice si můžete díky této akci udělat nezávislý názor. Každopádně si rozšíříte obzory a dostanete i hezkou řádku tipů, jak dopravu nejlépe kombinovat. Nebojte se, nikdo vás do ničeho nutit nebude, rozhodnutí je jenom vás.

Váháte se svou účastí? Tak to opravdu nemusíte. Přijďte a uvidíte, že i tak „seriozní“ téma jako intermodalita je možné pojmout přehledně, srozumitelně a s humorem.

muž se skateboardem podpaží, za ním automobily

 

Každým rokem se Evropský týden mobility pořádá s jiným hlavním tématem, kterému je pak věnovaná i speciální položka doprovodného programu. Loňským heslem bylo Sdílením vpřed a tomuto tématu se věnoval odborný seminář Co všechno můžeme sdílet. Připomínáme ho několika fotografiemi.

 

Fotogalerie
2. 9. 2018 Čistou stopou Prahou