MOBILITY DAY 2021

Čistá mobilita Akce
zvací plakát mobility day 2021

Přijďte s námi oslavit zdravé a udržitelné formy městské dopravy! Užít si den plný diskuzí se zajímavými osobnostmi, workshopy a bohatý sportovní i kulturní program. Nechat si poradit, jak na zdravější životní styl, vyzkoušet si virtuální projížďku na kole po Praze a sem tam si příjemně natáhnout nohy v chillout zóně… Na dopoledne je navíc připraven pestrý dětský program. 

O co jde? MOBILITY DAY završí Evropský týden mobility 2021 pořádaný ve dnech 16.–22. září. Přehledný program ETM den po dni najdete na portálu hlavního města Praha.eu.

OSLAVA ZDRAVÉ DOPRAVY

To hlavní: MOBILITY DAY se uskuteční ve středu 22. září od 9.00 do 21.oo na náměstí Republiky, Praha 1, jakožto oslava zdravé dopravy s bohatým, a zejména kvalitním programem akcí na pódiu i doprovodných aktivit mimo něj. Na co se tedy těšit?

PROGRAM NA PÓDIU

Po úvodním slově „propukne" dopolední program pro děti, který bude atakovat jejich bránice, ale zároveň jim umožní zdravě se vyřádit a rozšíří i jejich dopravní obzory. Chybět nebude divadlo a koncert pro děti a také trial show.

V brzkém odpoledni proběhne BMX show a prezentace pražského carsharingu a bikesharingu. Poté přijde představení naprosto novátorské chodecké Výzvy 10 000 kroků. Originální na ní je mj. to, že šanci na vítězství mají i lidé vyššího věku či s menší, a dokonce i pořádnou nadváhou (více)… Blok ukončí trial show.

Následují rozhovory s odborníky na témata „doprava a hluk" a „doprava a ovzduší" a již tradiční vystoupení DixiBandu městské policie.

Podvečerní program je zasvěcen rozhovorům se zajímavými osobnostmi. Ten první bude veden s náměstkem pro dopravu MHMP Adamem Scheinherrem, druhý se starostou „Jedničky“ Petrem Hejmou a třetí s architektem Osamo Okamurou.

Večer patří debatám o různých druzích dopravy.

A je tu finiš! Štafetový kolík převzala kapela Prague Conspiracy, kterou kritikové vedle vlastního repertoáru chválí i za typický energický projev a „opravdu nadupanou show světové úrovně“.

leták - Mobility day, program na pódiu

MEZI STÁNKY

V rámci doprovodného programu mimo hlavní stage bude fungovat dopravní hřiště pro děti.

Budete mít možnost vyzkoušet si virtuální jízdu na kole po Praze tak, abyste ji s nezbytnou dávkou pozornosti, ale bez zbytečných obav zvládli, až do ulic vyrazíte „načisto“.

Tým profesionálních jezdců vám nabídne workshop techniky jízdy na kole a předvede takovou větší než malou dávku BMX flatland a trial show, že vám vylezou oči z důlků!

Budete si moci nechat otestovat stav své tělesné schránky (analýza složení těla – svaly, tuk, BMI, voda v těle, minerály, bazální metabolismus, WHR, útrobní tuk).

A dozvíte se mnohá tajemství: Žhavé novinky o programech na podporu pěší dopravy a o tom, co zajímavého se chystá v Pražské integrované dopravě, Dopravním podniku hl. m. Prahy i na železnici.

Získáte užitečné informace o možnostech pražského carsharingu a bikesharingu. Ostatně sdílení je ve zmenšujícím se světě opravdu jediná rozumná budoucnost!

Budete mít možnost využít náš cykloservis zdarma, ale nejen to – zadarmo pro vás bude fungovat i servis bot zajištěný profesionálním čističem obuvi…

Nestačí? Tak když budete chtít na chvíli vypnout, bude vám po celou dobu k dispozici příjemná chillout zóna.

 

Tak se přijďte příští středu dozvědět spoustu zajímavostí a hlavně se dobře bavit. Těšíme se na vás!

 

  

14. 9. 2021 Čistou stopou Prahou