Pražská muzejní noc

Čistá mobilita Akce
Informační stánek Pražské muzejní noci z loňského roku
Momentka z loňského ročníku. Zdroj: www.prazskamuzejninoc.cz

Zítra se uskuteční již 14. ročník Pražské muzejní noci. Nevšední kulturní zážitky s jedinečnou atmosférou podpoří Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) razantním posílením dopravy. Stihnout díky tomu budeme moci opravdu hodně.

Široká nabídka, vstup zdarma

Letos se do akce zapojí 49 pražských muzeí, galerií a dalších kulturních institucí, které od sedmé večer až do jedné hodiny po půlnoci zpřístupní 79 objektů, v nichž bude probíhat zajímavý program. Vstup do všech je zdarma s výjimkou Národní kulturní památky Vyšehrad, kam se však dostaneme za pouhou symbolickou jednu korunu.

Itinerář se vyplatí  

Při takové nabídce bude nejlepší si svůj program dobře naplánovat. Využít k tomu můžeme informačního stanu, který bude stát již dnes od 12.00 do 19.00 před Historickou budovou Národního muzea. V den akce – tedy zítra – do něj, stejně jako do druhého informačního stanu na náměstí Jana Palacha, budeme moci zavítat od 10.00 do 24.00. Druhou možností, jak si zítřejší večer a noc naplánovat, je využít sekci Program na www.prazskamuzejninoc.cz. Na těchto stránkách také najdeme podrobné informace o akci i možnostech soutěžení o zajímavé ceny.

Příjemné cestování

Bezproblémovou a rychlou dopravu za kulturními zážitky prostřednictvím zvláštních bezplatných autobusových linek 1–10 , posílením kapacity všech nočních tramvají a prodloužením provozu metra bude zajišťovat DPP. Déle budou fungovat také parkoviště P+R. Podrobnosti o zítřejších dopravních opatřeních naleznete ZDE.

Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, DPP a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

 

9. 6. 2017 Roman Sovák