První parní víkend aneb Šlechtična a Papoušek k vašim službám

Čistá mobilita Akce
Parní vlak jedoucí krajinou
Ilustrační foto Jan Brychta, archiv ČD

O nadcházejícím víkendu máte jedinečnou možnost užít si nostalgický výlet historickým vlakem taženým parní lokomotivou do největšího českého železničního muzea v Lužné u Rakovníka. A to v sobotu i v neděli, jak se vám to lépe hodí.

Parní vlaky budou oba dny vyjíždět z pražského hlavního nádraží v 8:54 a zpět dorazí po šesté hodině večer. V sobotu 5. května pojede do Lužné u Rakovníka lokomotiva „Šlechtična“,  v neděli 6. května potáhne vlak „Papoušek“… Povedená jména pro romantickou vyjížďku, není-liž pravda?

Plakát ČD k akci
Plakát v plném rozlišení najdete v příloze.

V železničním muzeu ČD v Lužné u Rakovníka se uskuteční první letošní parní víkend. Na točně se vám jako na přehlídkovém mole budou v celé své kráse předvádět různé parní lokomotivy, o vaši přízeň se budou ucházet i miniatury v podobě železničních modelů a po celý den budou v provozu kolejiště v měřítku 0, H0 a TT.

Dále se můžete těšit na projížďky úzkorozchodnou parní lokomotivou č. 21, svézt se navíc budete moci také parním vlakem z Lužné u R. do Rakovníka a zpět, v sobotu i po trase Lužná u R. – Krupá – Žatec.

Nevyjde vám to o tomto víkendu? Ve druhé příloze najdete brožuru Výlety nostalgickými vlaky na celou sezonu, v níž si můžete vybrat některou z dalších akcí a svou účast si naplánovat s větším předstihem.