ZAŽÍT MĚSTA JINAK sousedské slavnosti i ve vaší čtvrti

Čistá mobilita Akce
Slavnosti s tancem v ulici
Momentka z loňského ročníku. Zdoj: Auto*Mat

Co se stane s ulicí, když nepatří autům, ale jen lidem a jejich fantazii? Vyberte si z nabídky lokalit festivalu Zažít město jinak tu, která vám je nejblíž, přijďte a uvidíte! Nebo spíš zažijete, protože na těchto sousedských slavnostech tepe skutečný život.

Akce proběhne jako součást Evropského týdne mobility 2018.

Zaparkovaná auta nahradí pestrá směs koncertů, divadel, tance, dílen a her nejen pro děti, a tuto pastvu pro oči a duši navíc doplní i skutečné pamlsky podle zaručeně originálních receptur místních obyvatel a malých lokálních podniků… Nápady, um a schopnost dotáhnout věci do zdárného konce, to je, oč tu běží.

Slavnosti Zažít město jinak, které jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím, už od roku 2006 sbližují sousedy a oživují veřejný prostor našich měst. V roce 2017 se konaly na 68 místech v Praze a dalších 24 městech, letos se do nich v hlavním městě dokonce zapojí už 76 lokalit.

Odhoďte případný stud a přijďte se pobavit  se sousedy, které jinak znáte jen od vidění, užít si dobrou zábavu a podpořit vizi města pro lidi, a ne pro auta!

Více informací o akci včetně lokalit, kde se sousedské slavnosti pořádají, najdete na www.zazitmestojinak.cz.

 

 

Fotogalerie
2. 9. 2018 Čistou stopou Prahou