Do práce na kole MHMP

Kolo

76 účastníků, 21 týmů, pět magistrátních budov, 17 tisíc ujetých kilometrů a 2,5 tisíc kilogramů ušetřeného CO2, to je letošní ročník Do práce na kole na pražském magistrátě.

Letos poprvé se do soutěže mohli zapojit také zaměstnanci, kteří chodí do práce pěšky nebo běhají. Nejen pro cyklisty, ale i pro ně se zázemí v budovách magistrátu zlepšuje. Od května je možné využívat nové šatní skříňky u sprch a přibyla i kapacita parkovacích míst pro kola koloběžky.

Na začátku května byla pro přihlášené účastníky možnost absolvovat Školu kola pod vedením Pepy Dresslera, připravit se tak na nečekané situace v městském provozu a naučit se své kolo dokonale ovládat.

Během soutěžního měsíce nám přálo počasí, na rozdíl od let předešlých, a nejspíš i vůle jednotlivých účastníků dosáhnout hranice 66% cest posílila, neboť ji přesáhlo 56 účastníků a z toho 16 dokonce se 100 % jízd. Stanovené hranice nedosáhlo pouze pět týmů.

Na prvním místě v kategorii SUPERúředník s nejvíce najetými kilometry (967,5 km) se umístil Petr Cuc z týmu Tamagoči.  Hned v těsném závěsu se na druhém místě se umístila SUPERúřednice Jana Hlaváčková (914,9 km) z týmu Třetí Patro. Aby zpomalili a vychutnali si Prahu také jinak, obdrželi poukázky na procházku s Prahou Neznámou.

Výherci SUPERúředník a SUPERúřednice
Petr s Janinou Foto: M. Svozílek

Prostor v soutěži byl dán také kreativcům, kteří mohli svá umělecká díla z cest přihlásit do kategorie E‑Lita Múz nebo Tlupo foto. Nejzdařilejší byl příspěvek klučičího týmu LUZR TEAM, kteří složili báseň a doplnili ji o ilustrační fotografii. Odměnou jim byl vizitkovník z recyklovaných bannerů a poukázka na půjčení e-kol od PRE.

LUZR - kreativní kategorie
LUZR - výherce kategorie E-Lita Múz

Za týmovou fotografii byl odměněn tým Třetí patro z Emauz, který dostal plátěné antibakteriální svačinové ubrousky s tématem městské cyklistiky.

Tým třetí patro
Tým třetí patro - výherce v kategorii Tlupofoto

Závěrem proběhlo losování z týmů, kterým se podařilo překonat magickou hranici 66 %. Vylosovány byly čtyři týmy, které dostaly roční poukázky na ReKola, knihu Škola Kola, blikačky kreslící cyklopruh a svačinové ubrousky.

A co si účastníci na cestách do práce nejvíce chválili?

Nově objevené cesty, klid a atmosféru u Vltavy v brzkých ranních hodinách, úsměvy na tvářích ostatních cyklistů a krátká setkání na světelných křižovatkách, fungující přívozy, vodní ptactvo u Berounky, bobry na veslařském ostrově a bezva bufáč u Florence :)