Cyklistický workshop pro rodiče

Kolo Akce
matka veze na kole tři děti - jedno vzadu, dvě vepředu
Tři děti a ještě nákup... I tak to jde.

Jezdíte s dětmi na kole, nebo vás to v dohledné době čeká? Přijďte si popovídat a probrat možnosti. Workshop na toto téma proběhne ve druhém červnovém týdnu.

Na co se připravit

Největší výhodou společných cyklovyjížděk s dětmi je, že se zároveň věnujete oblíbené aktivitě a přitom potomky hlídáte, na druhou stranu taková jízda přináší jistá omezení a vyžaduje trpělivost. Což samozřejmě platí nejen pro zážitkové cestování, ale i dopravu čistě praktického rázu na vzdálenosti, kvůli nimž nestojí za to startovat auto… S čím v tomto směru „psychicky“ počítat?

Čím se vybavit

Je lepší vozík za kolo, nebo sedačka? Oboje má výhody i nevýhody. Například s vozíkem musíte poněkud změnit styl jízdy (určitě nelze „řezat“ zatáčky) a vyhýbat se příliš prašnému terénu nebo naopak loužím (dítě je mnohem níž než vy na sedadle). Na druhou stranu se v něm malý pasažér lépe vyspí než v sedačce… Ta je ale zase daleko skladnější a praktičtější… Jaké jsou zkušenosti?

Jak jezdit bezpečně

Tedy nejen jak jezdit jako rodič, ale také jak naučit potomky správnému ježdění, až vozíkům či sedačkám odrostou a sami se chopí řídítek. Cyklostezky nejsou zdaleka všude a přijde den, kdy s vámi poprvé vyrazí mezi auta… Jak je na to nejlépe připravit?

To vše a daleko více se dozvíte na „Workshopu pro rodiče o bezpečné jízdě s dětmi“, který pořádá ve čtvrtek 8. června od 18.00 v letním klubu Tiskárna na Vzduchu ve Stromovce společnost Rekola. (Náš tip – zatím se mrkněte na tyto webové stránky BESIP.)