Do práce na kole, pěšky, poklusem... Už za pár dnů!

Kolo Akce
foto cyklisty v zimním oblečení
foto: dopracenakole.cz

Vánoční svátky i novoroční oslavy jsou tytam a mnohé z nás teď čeká obvyklý, leč nikoli snadný úkol: zatočit s nechtěnými faldíky a získat zpět ztracenou formu. Nadcházející lednová výzva Do práce na kole je k tomu jako stvořená! A v čase pod PSEM navíc příležitost, jak se legálně zapojit do „sportovní" akce (byť na vlastní triko).

O CO JDE?

Výzva se koná pro jednotlivce, a to již od 18. do 24. ledna 2021. Proto se přihlaste nejlépe ještě dnes! Registrace je zdarma. V lednové výzvě se nehodnotí počet zdolaných kilometrů, ale pravidelnost. Zúčastnit se můžete, i když nepracujete, nebo máte home office: v tom případě si budete zaznamenávat jiné cesty, například na nákup. A to přes mobilní aplikaci, nebo zápisem přímo do vašeho profilu (více). Máte-li to do práce (na nákupy) daleko, můžete využít i kombinaci cesty s MHD či vlakem (v tom případě si nahráváte jen část cesty uskutečněné „na vlastní pohon“). 

CO KDYŽ MÁM Z JÍZDY NA KOLE V ZIMĚ OBAVY?

Pokud pramení z toho, že nevíte, co v zimě na kole na sebe, abyste nakonec neonemocněli, přečtěte si článek koordinátora akce Honzy Harudy Lednová výzva a jak se na ni obléct. Jinak název Do práce na kole je naštěstí pro ty, co mají ze šlapání do pedálů v zimě nepřekonatelný respekt, neúplný – máte totiž možnost cestovat i na koloběžce, pěšky či poklusem

CO ZA TO?

Hlavně dobrý pocit z aktivní a udržitelné dopravy, která nezatěžuje životní prostředí a v době covidové představuje nejbezpečnější a nejzdravější alternativu cestování. Ale několik málo šťastlivců získá i odměnu. Budou vylosováni z účastníků s pravidelností nad 66 % a získají týmové startovné do květnové výzvy nebo servis do výše 2 000 korun zdarma u Kolofix či čepice pořadatele AutoMat. 

JAK TO DOPADLO VLONI?

Do lednové výzvy Do práce na kole 2020 se v Česku registrovalo celkem 2 760 odvážlivců, ne všem se ale podařilo si své cesty zapsat do systému, jiné účastníky zase přepadla nemoc. Alespoň jednu cestu si zvládlo zapsat 1 531 účastníků. Z toho 1 175 se mohlo pochlubit pravidelností nad 66,6 % a 870 z nich mělo dokonce na kontě pravidelnost rovných 100 %. Pokud jde o jednotlivá města, v Praze se do akce registrovalo 717 účastníků, v Brně 311, v Plzni 136, v Olomouci 107 a stovku překonaly ještě Pardubice s počtem 101 účastníků.

 

Čistou stopou Prahou podporuje udržitelnou mobilitu, aktivní dopravu a všechny, co se umí nadchnout pro užitečnou věc a nebojí se vystoupit z komfortní zóny, i když venku sněží, mrzne nebo třeba padají trakaře. Když vydržíte lednovou výzvu, vydržíte všechno. Držíme vám palce!
 

7. 1. 2021 Čistou stopou Prahou