Pražské cyklozvonění - rodinný festival s cyklojízdou

Kolo Akce
město Cyklozvonění

Ukažte všem, že jezdit po Praze na kole je nejen bezpečné, ale i příjemné. Přijďte si užít poslední zářijovou neděli na rodinném festivalu pod hlavičkou Pražského cyklozvonění.

25. září čekají na všechny, kteří mají rádi pohyb a dobrou zábavu, připravené cyklotrasy vedoucí z různých míst po celé Praze a zakončené v branických ledárnách v areálu A-parku.

Den začne cyklojízdou

U této akce víc než u kterékoli jiné platí, že cesta může být zároveň i cíl. Hlavní totiž bude se na akci dostat! A to pochopitelně ideálně na kole. Místo konání přitom návštěvníci nemusí složitě hledat. Můžou se totiž spolehnout na zkušené průvodce, kteří je na místo bezpečně dovedou. Vyjíždět se bude z více než dvacítky míst po celé Praze. Přesné časy a místa srazů jsou uvedeny zde. Přiložena je i mapka, podle níž si každý snadno vyhledá nejbližší místo srazu. Trasy vedou po cestách, které jsou z velké části proznačené jako páteřní pražské cyklotrasy a v naprosté většině vedou po bezpečných cestách. Účastníci dostanou příležitost projet si i čerstvě proznačenou Greenway Praha-Vídeň. Stačí se ve stanovený čas dostavit na určené místo, přidat se k partě a pod vedením průvodce bezpečně a včas dojet až k branickým ledárnám. Každý si může ověřit, že jízda na kole po Praze může být bezpečná a zábavná. Trasy jsou dlouhé od 5 do 20 kilometrů, a projíždějí atraktivními místy, z nichž nejkrásnější jsou Prokopské údolí, Modřanská rokle, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka.

Na pódiu se vystřídají mistři kola a hudební skupiny

A co účastníky akce v cíli čeká? Program začíná v 11 hodin krátkým přivítáním všech zúčastněných. Ti se mohou pokusit překonat rekord v počtu cyklistických zvonků, které se společně rozezní na jednom místě. Průvodci programem v průběhu dne až do 16 hodin uvítají na pódiu hudební skupiny a uvedou atraktivní exhibiční cyklistická vystoupení. Velkým lákadlem programu bude jistě cyklotrialová exhibice dvojnásobného mistra světa v biketrialu Josefa Dresslera, která přijde na řadu ve 14 hodin.

Testovací jízdy na elektrokolech i koloběžkách

Mezitím bude probíhat program pro celou rodinu, nudit se nebudou dospělí ani děti. Zhlédnou například představení Městské policie, včetně práce s koňmi, exhibici na pumptracku v podání legendárního Michala Márošiho nebo vystoupení historických kol. Děti i dospělí dostanou příležitost vyzkoušet si také něco nového, ať už půjde o jízdu na elektrokole, řádění na pumptracku nebo otestování si fyzické kondice a zdravotního stavu. Pro děti je přichystána soutěž na koloběžkách, všichni společně se pak mohou vrhnout do zkrášlování strohého betonového areálu branických ledáren. Ve stánku street artu získají barvy a vše potřebné, je tedy téměř jisté, že večer bude dosud šedivý prostor změněný k nepoznání.

S historickými koly po lávkách Pražského okruhu

Kdo si bude chtít jízdu na kole jaksepatří užít, může se připojit ke spanilé jízdě historických bicyklů, kterou v rámci Pražského cyklozvonění pořádá Veteran Bicycle Club. Trasa v délce 16 kilometrů povede po bezpečných cyklostezkách. Projíždět se bude i po lávkách zavěšených pod mosty na Pražském okruhu, účastníci si tak užijí i naprosto netradiční pohledy na město.

Kdo si hraje nezlobí

Nachystán je i další doprovodný program, v rámci něhož bude možné otestovat nové modely jízdních kol značky Author, a to nejen kola silniční a horská, ale i fatbiky, dětská kola a čím dál populárnější elektrokola. Jelikož je akce určená pro celé rodiny, na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, pro které bude připraven skákací nafukovací hrad a klouzačka. Tipy na výlety i čerstvě vydané cyklomapy celé Prahy budou na místě pro každého zdarma, stejně jako bezplatný základní servis kol, který zajistí pražský Bajkazyl.

Rádia naživo

Partnery letošního ročníku jsou Country Rádio a Rádio Kiss 98, kteří se rozhodli nás podpořit v místě konání akce a přijedou za námi spolu se svými týmy.

Country Rádio bude mít svůj nafukovací totem, který poskytne spoustu zábavy dětem. Rádio Kiss 98 dorazí se svým týmem Kisspatrolek, které připraví pro děti různé soutěže, malování na obličej, výroby náramků z gumiček a spoustu další zábavy.

Nejen cyklisté jsou vítáni!

Na závěr je třeba zmínit, že vítáni jsou i účastníci, kteří na Pražské cyklozvonění dorazí pěšky, a že vstup je po celou dobu konání akce zdarma.

Více o celé akci najdete na www.cyklozvoneni.cz.