Už zítra Velká jarní cyklojízda!

Kolo Akce
momentka z cyklojízdy s množstvím cyklistů
Pohoda na kole. To jsou cyklojízdy.

A je to tady. Tradiční Velká jarní cyklojízda projede Prahou už zítřejší sobotu. Vítáni jsou všichni včetně rodin s dětmi. Vše je bezpečné a účast zdarma.

Letošní cyklojízda proběhne jako připomínka 200. výročí vynálezu „drezíny“ – odrážedla Karla von Draise. Jde o přímého předchůdce bicyklu a jeden takový historický kus bude vystaven v cíli.

Se svou účastí vůbec nemusíte váhat. Projedete se na kole městem, které máte rádi, a prožijete jej svobodněji než jindy (boční příjezdy do trasy cyklojízdy budou blokovány „špuntaři“, aby zamezili proniknutí motorových vozidel do „pelotonu“). Podpoříte myšlenku dopravy na kole a „zatlačíte“ na to, aby do jejího rozvoje šlo více investic. Vyjádříte protest proti tomu, že v Íránu nově ženám zakazují už i jízdu na kole. Setkáte se s kamarády, které jste možná delší dobu neviděli, a určitě si uděláte nové. Dobře se pobavíte během jízdy i na doprovodných akcích (cykloworkshopy, afterparty).

Startuje se mezi 12.15 a 12.30, a to premiérově ze čtyř směrů (ze Sídliště Řepy, Hájů, Jihozápadního města a Horních Počernic). Všichni se sjedou u Invalidovny a společně vyrazí do cíle ve Stromovce. Pořadatelem je spolek Auto*Mat, na jehož Facebooku najdete podrobné informace (zde).

 

21. 4. 2017 Roman Sovák