VELKÁ STUDENTSKÁ CYKLOJÍZDA

Kolo Akce
momentka ze studentské cyklojízdy

Chodíš na střední? Tak připoj svoji maličkost k Velké studentské cyklojízdě! Příjemně si zahřeješ svaly, najdeš si nové známé a je to legrace. A ještě podpoříš věc, která i tobě určitě stojí za to – totiž aby se v Praze ještě za pár let vůbec dalo dýchat.

Velká studentská cyklojízda je hlavně o pohybu a skvělé náladě a super taky je, že si vlastně prodloužíš víkend. Ale je to akce i proti všemu tomu humusu z výfuků a strašné spoustě aut, kvůli kterým už člověk málem ani nepřejde ulici. Je to jízda na podporu Evropského týdne mobility, který to chce změnit.

Lidi si dneska klidně zajedou autem i pitomých pár desítek metrů třeba jenom pro pastu na zuby, ale kdyby si tam normálně zašli nebo zajeli na kole, tak by těch kouřících výfuků hned bylo o dost míň... A co teprve, kdyby nejezdili každý den autem do práce! Jenomže jsou líní se hýbat. Ukážeš jim, že to jde, když se chce?

momentka ze studentské cyklojízdy

Startuje se v Centrálním parku na Pankráci v pátek 21. září od 9.00 (buď tam pro jistotu včas). Popis trasy se ještě trochu finalizuje, ale cíl je v Petrohradská kolektiv, kde bude následovat prográmek.

Ať žije město pro lidi, a ne pro auta!

3. 9. 2018 Čistou stopou Prahou