Mladoboleslavská

Kolo Hotovo Infrastruktura
Mladoboleslavská - stezka pro pěší a cyklisty
Zdroj: Radek Čermák

Cyklisté ze Kbel se dočkali bezpečného propojení ve směru na centrum.

V pondělí 21. března 2016 byla zahájena stavba cyklostezky Mladoboleslavská. Kolaudace stavby proběhla o 2 měsíce později, přesněji v úterý 24. 5. 2016. Tento půlkilometrový úsek má pro okolní městské části zásadní význam. Dosud se chodci ani cyklisté nemohli dostat mezi Kbely, Prosekem a Vysočany jinak než po rušné silnici, kde se navíc jezdí sedmdesátikilometrovou rychlostí. V rámci souvisejícího projektu dopravního značení městské části Praha 9, Praha 19 a Praha 14 připravují vyznačení cyklotrasy A267, která propojí Klíčov a Podvinný mlýn, a cyklotrasy A430, která v první fázi propojí Letňany s Hloubětínem. Cyklotrasa A267 má vést ulicemi Nad Klíčovem, Ke Klíčovu a U Vinných sklepů až k Rokytce, cyklotrasa A430 pod mostem Vysočanské radiály a dále na stávající stezky v Novém Hloubětíně.

Stavba se připravovala od roku 2005, kdy vzniklo první schéma cyklotras v severovýchodní části Prahy. V roce 2012 byla vybudována první etapa cyklostezky mezi ulicemi Polaneckého a Košařova, dále až k nové cyklostezce vede cesta z asfaltového recyklátu.

Projekt podnítil k dalším aktivitám i okolní městské části: Praha 14 připravuje propojení Klíčova s Černým Mostem (A266) a Praha-Vinoř prodloužení cyklostezky Mladoboleslavská až k hranicím hlavního města (A265). Cyklotrasu z Hloubětína (A430) plánuje Praha do budoucna prodloužit až do Hostivaře.

Svou zásluhu zde má také místní skupina Cyklisté sobě, kteří zorganizovali úklid chodníku podél Kbelské ulice, který se v budoucnu stane navazující smíšenou stezkou.

 

11. 7. 2016 David Horatius, jedná se o aktualizovaný článek od Radka Čermáka (Cyklokoordinátora MČ Praha-Kbely)