Den mobility v Čakovicích 20. září

MHD Akce
Den mobility v Čakovicích
Zdroj: ROPID

Nenechte si ujít odbornou debatu ani jízdu historického autobusu, vlaku a další aktivity v Čakovicích.

V úterý 20. září 2016 se bude v rámci Evropského týden mobility konat v pražských Čakovicích speciální akce pro malé i velké s názvem Den mobility v Čakovicích. Návštěvníci se mohou těšit na historické vlaky i autobusy, speciální kyvadlovou dopravu po železniční vlečce k čakovickému cukrovaru a bohatý doprovodný program s prezentací místních aktivit na jednotlivých čakovických zastávkách. Chybět nebude ani odborná dopravní debata na téma rozvoje železniční dopravy na trati Praha – Všetaty – Mladá Boleslav.

Akce se bude konat během úterního odpoledne cca mezi 13:30 a 18:00, přičemž hlavním dějištěm bude čakovické nádraží a jednotlivé zastávky MHD v Čakovicích, které bude propojovat speciální historický autobus v 15minutovém intervalu. Na jednotlivých zastávkách budou prezentovat své aktivity různé čakovické spolky. Některé zastávky se také možná dočkají speciální výzdoby nebo zvelebení jejich okolí.

Z nádraží v Čakovicích budou jezdit na pravidelné vlakové lince S34 soupravy historických vlaků na Masarykovo nádraží a zároveň bude provozována kyvadlová železniční doprava na vlečku Cukrovar Čakovice.

Odborná dopravní debata se bude konat v čakovickém zámku od 10 do 13 hodin a vystoupí na ní dopravní odborníci se zaměřením na železniční tématiku. Součástí dne mobility bude i prezentace rozvojových záměrů mobility v Čakovicích, například nové záchytné parkoviště P+R nebo zastávky MHD u čakovického nádraží.