Jízda historického metra

MHD Akce
Jízda historického metra
Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Provoz pražské podzemní dráhy slaví v letošním roce 42. výročí. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) při této příležitosti vyšle na koleje historickou soupravu metra typu Ečs. Připomínková jízda proběhne v sobotu 7. května 2016 a stejně jako v roce zprovoznění prvního úseku pražského metra – tj. 1974, započne ve stanici metra Kačerov. Zážitek pro cestující podtrhnou do dobových uniforem oblečení strojvedoucí i původní hlášení v originálním znění.

Historická souprava vyjede tuto sobotu v 9.19 hodin ze stanice metra Kačerov, v opačném směru bude jízda zahájena v 9.34 hodin z Florence. Zajímavostí je, že relace sobotních historických jízd se bude rozšiřovat podle postupně otevíraných úseků linky C.

  • okruh Kačerov – Florenc (1974 – zahájení provozu v úseku Kačerov – Florenc)
  • okruh Kačerov – Florenc – Háje (1980 – zahájení provozu v úseku Kačerov – Háje)
  • okruh Háje – Nádraží Holešovice – Háje (1984 – zahájení provozu v úseku Florenc – Nádraží Holešovice)
  • okruh Háje – Ládví – Háje (2004 – zahájení provozu v úseku Nádraží Holešovice – Ládví)
  • okruh Háje – Letňany – Háje (2008 – zahájení provozu v úseku Ládví – Letňany)

„Všechny zájemce srdečně zveme na historickou jízdu pražským metrem, které slaví již 42 let provozu. Atmosféru roku 1974 návštěvníkům přiblíží původní uniformy strojvedoucích i dobová hlášení,“ řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Cestující budou mít jedinečnou příležitost svézt se soupravou metra Ečs až do stanice Letňany. Za zmínku stojí i obrat před stanicí Florenc, který bude absolvován s cestujícími za plného provozu. Ukončení celé akce proběhne ve stanici Háje v 15.55 hodin. Jízda historickou soupravou bude zpoplatněna dle běžného tarifu.

Pro příznivce historie pražské MHD nabízí DPP možnost svézt se historickou soupravou i mimo výroční oslavy. V rámci projektu "Zážitková turistika" vyjíždí souprava vždy jednou v měsíci. Veškeré informace o termínech a detailech jízd naleznete v odkazu zde.

 

6. 5. 2016 Lukáš Eršil