Metro v rytmu tance

MHD Akce
tancující lidé - momentka z loňského ročníku
Momentka z prvního ročníku akce. Foto: DPP - Petr Hejna

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) ve spolupráci se spolkem Tanec v Praze uspořádá již tuto středu od 13.00 hodin  druhý ročník akce Tanec v metru, jež promění vestibuly stanic Hlavní nádraží, Florenc C, Můstek B, Budějovická, Malostranská a Hradčanská v taneční parket. Tanečníky můžete obdivovat nebo se i přidat.

Pestrá směsice stylů

Na akci, která potrvá až do desíti večer, představí desítky tanečníků z více než dvaceti souborů nejrůznější tance od standardu přes latino, country, swing, flamenco, tango až po nejmodernější druhy včetně například tance zvaného zouk.

Na třech stanicích bude taneční párty

Taneční párty pro všechny přítomné propukne na Hlavním nádraží ve 20.00 (na hudbu DJ Sanchese) a o hodinu později i na Florenci (latino) a Můstku (karibské rytmy). Kompletní program, ale i profily účinkujících a podrobnou brožuru k akci si můžete stáhnout na webových stránkách DPP (ZDE).

Spojení s tancem nikoli náhodné

„Tanec je o správném sladění pohybu. V nadsázce tak krásně symbolizuje pražskou MHD, která je v pohybu 24 hodin denně a všechny linky musí mezi sebou co nejlépe ladit, aby každý den správně a včas odvezly naše cestující,“ poznamenal s úsměvem k akci náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Tancující lidé - momentka z loňského ročníku.
Momentka z prvního ročníku akce. Foto: DPP - Petr Hejna

Prostory metra se ukazují jako lákavý alternativní prostor pro setkávání umělců se širokou veřejností, která by si na ně většinou cestu jinak nenašla. Zhruba před měsícem zněla v metru hudba (více ZDE), nyní ji tedy doplní tanec.

 

22. 5. 2017 Čistou stopou Prahou