Pražské metro se promění v koncertní sál

MHD Akce
Pražské metro se promění v koncertní sál
Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Poslechnout si oblíbenou písničku, zazpívat si nebo si třeba i zatančit. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil pro cestující už pátý ročník akce Nalaďte se v metru, při které si lidé mohou poslechnout kapely nejrůznějších žánrů. Ve čtvrtek 28. dubna 2016 zahrají lidem studenti  Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka i profesionální hudebníci. Živá vystoupení proběhnou od 9.00 do 20.45 hodin ve vybraných vestibulech stanic pražského metra.

Nejprve hravé tóny jazzu, poté třeba hardrock či popové skladby. Pokud ve čtvrtek 28. dubna vstoupíte do pražského metra, budete si možná spíše připadat jako na koncertu popové kapely, v jazzové kavárně nebo na vystoupení folkové skupiny. V rámci pátého ročníku hudební akce DPP v pražském metru totiž zazní skladby od studentů Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka či profesionálních hudebníků. První tóny se rozezní od 9h ranní ve stanici metra Muzeum A/C a pražským metrem se budou nést až do večera. Další vystoupení se odehrají ve vestibulech stanic Hlavní nádraží, Florenc (C), Nádraží Veleslavín, Můstek (B) a Vltavská.

„Podobné akce jsou příležitostí k tomu, aby se lidé aspoň na pár minut zastavili a zpříjemnili si den. Do budoucna bych byl rád, aby se podobným způsobem jednou za čas oživovaly i stanice mimo centrum města. Zároveň by se mi líbilo takto propagovat významné kulturní akce, které se v Praze odehrávají, a přiblížit je tak Pražanům. Letos jde o United Islands, v budoucnu by se mohlo přidat třeba Pražské jaro a další,“ řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

„Naladit, potěšit i pobavit cestující, to je náš cíl při jubilejním 5. ročníku hudební akce Nalaďte se v metru. DPP tímto unikátním hudebním počinem přispívá ke zviditelnění tvorby studentů konzervatoře i mladých profesionálů. Věříme, že hudebníci získají nové fanoušky a cestující si odnesou příjemný zážitek,“ řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Hudební vystoupení se ponesou už tradičně napříč žánry – od jazzu přes folk, pop až po hardrock. Na Florenci například vystoupí popová kapela s názvem „20 minutes“, na Vltavské si cestující poslechnou gospelové písně v podání Maranatha Gospel. Ve vestibulu stanice metra Muzeum se představí trio experimentálních hip-hop textařek „Las Chubas“. Florenc se pak promění převážně v jazzovou dílnu.

Díky spolupráci DPP a organizátorů festivalů Metronome a United Island se návštěvníkům vestibulu Hlavní nádraží naskytne jedinečná možnost získat v soutěži vstupenky na nový hudební festival METRONOME, na kterém se představí světové hvězdy jako zpěvák Iggy Pop i anglické kapely Foals a The Kooks. Během akce Nalaďte se v metru tak mohou posluchači formou hlasovacích lístků rozhodnout o tom, koho by rádi viděli na festivalu United Islands of Prague. 5. května 2016 budou ze všech hlasovacích lístků vylosováni čtyři šťastlivci, kteří získají vstupenku. Kapela, která od posluchačů získá největší počet hlasů, si zahraje na 13. ročníku pražského festivalu United Islands of Prague.

Více informací o akci včetně kompletního programu mohou zájemci nalézt na internetové stránce www.dpp.cz/hudba. Mediálním partnerem celé akce je Radio City.

 

 

 

 

Kontakty pro více informací:
E-mail: tiskoveoddeleni@dpp.cz  

27. 4. 2016 Lukáš Eršil