Ve čtvrtek bude znít metrem hudba

MHD Akce
hráč na housle v metru
Momentka z loňského ročníku. Zdroj: Archiv DPP

V rámci šestého ročníku akce „Nalaďte se v metru“ se již tento čtvrtek promění vestibuly vybraných stanic „podzemky“ v koncertní sály a hudební kluby. Těšit se můžete na více než padesátku hudebníků či skupin a pestrou směs žánrů.

První tóny se rozezní již v osm ráno ve stanicích Muzeum a Nádraží Veleslavín, o hodinu později se přidá i stanice Florenc a odpoledne také Hlavní nádraží, Můstek a Vltavská. Metrem se  ponese jazz, soul, swing, folk, rock, pop, elektronická hudba a DJ sety až do deváté večer.

stručný program

„Pražská MHD patří k nejlepším na světě. Chceme, aby jí co nejvíce lidí dalo přednost před jízdou autem. Proto se dělají i takové akce. Živá hudba v metru je určitě lepší než autorádio v zácpě,“ komentuje událost Petr Dolínek, náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas.

Akci „Nalaďte se v metru“ připravil Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) ve spolupráci s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka. Více informací a kompletní program získáte na webových stránkách DPP.

Fotogalerie
18. 4. 2017 Roman Sovák