AKTIVNÍ ADVENT aneb až do Vánoc pro nás výtahy neexistují!

Pěšky Akce
budova, v níž nalevo jsou eskalátory, uprostřed výtah a napravo "obyčejné" schody
Kudy? Za C je správně...

Těšíte se na Vánoce a zároveň máte obavy, co zase provedou s vaší postavou? Tak přijměte výzvu AKTIVNÍ ADVENT a začněte chodit do schodů. Zapomeňte na výtahy a hubnutí po malých krůčcích vás spolehlivě zbaví velkých výčitek při svátečním hodování!

Před námi je hektický čas pečení, velkého úklidu a starostí s vymýšlením a sháněním dárků pod stromeček. Buďte v dobré kondici a připravení i na zvýšený energetický příjem, který v závěru roku k našim končinám tak jaksi patří… Zkuste se vzepřít babičce, mamince nebo partnerovi a odmítnout jimi s láskou připravenou sváteční tabuli, vánočku, cukroví a další kulinářské speciality, u nichž má slovo „tradiční“ význam „kalorická bomba“! Přijdou slzy, anebo bude rovnou oheň na střeše?

Vyhnout se na konci roku dietnímu hřešení je tedy program pouze pro otrlé, ale ani my ostatní na začátku toho nového nemusíme vypadat jako panáček Michelin. Můžeme se předpřipravit. Chůze do schodů je totiž zdravá, zbavuje stresu a překvapivě účinně redukuje i hmotnost. 

tabulka s výdejem kalorií při chůzi po různých terénech - výdej kalorií do schodů je největší
Zdroj: chci-zhubnout.eu

Aktivní advent má navíc ještě další výhodu – ukrojí vám z nabitého denního rozvrhu sotva pár minut. Zdoláváte totiž jen ty schody, na které opravdu narážíte při svých každodenních pochůzkách (což zajisté neznamená, že si občas nemůžete zachodit do schodů i navíc, tréninkově, neboť dobrovolnosti se meze nekladou).

Pozor, nejde o soutěž! Nic se nikam nezaznamenává ani nehlídá. V adventní čas je nám svědkem jenom naše svědomí a odměnou zdravotní benefity a skvělý pocit, že to dokážeme.

AKTIVNÍ ADVENT JE PRÁVĚ ODSTARTOVÁN! U první zapálené adventní svíčky už na sebe můžeme být pyšní, že jsme se do toho pustili a něco si už taky odšlapali.

žena kráčející do schodů

FAQ

CO JE AKTIVNÍ ADVENT?

Odteď až do Vánoc už pro nás neexistují výtahy. Místo toho do všech schodů chodíme po svých, což platí i pro pojízdné eskalátory – pokud nám to tedy na nich předvánoční dav umožní.  

KDY AKTIVNÍ ADVENT ZAČÍNÁ?

Právě začal, ale přidat se až do Vánoc můžeme kdykoli.

PROČ PRÁVĚ CHŮZE?

Je to aktivita pro každého bez ohledu na věk, váhu či trénovanost. Na rozdíl od různých sportů se nestaneme terčem vtípků, že to neumíme. Je zadarmo. Má prokazatelně nejmíň dvacet zdravotních benefitů. A z hlediska hubnutí  je dokonce ideálnější než běh.

PROČ DO SCHODŮ?

Chůze po rovném povrchu je dobrá, ale chůze do schodů ještě účinnější. Díky tomu i za krátký čas spalujeme spoustu kalorií a rychle se blížíme ke kýženému vytvarování lýtek, stehen a hýždí.

PROČ NENECHAT HUBNUTÍ AŽ NA LEDEN?

Aktivní advent je mnohem chytřejší. Hubneme předem, a když o svátcích přece jenom něco přibereme, můžeme po novém roce svou váhu už jenom doladit. Novoroční předsevzetí jsou navíc velice ošidná – dodrží je pouhá pětina lidí!

 

Víte, že i chůze do schodů může mít různé styly? Mrkněte na video.

 

14. 11. 2018 Čistou stopou Prahou