Byznys v Praze zdravě a včas

Pěšky Projekt
parkoviště
Kvůli jednání v Praze se většinou nevyplatí vyjíždět z garáže.

Patří k vašemu podnikání kolotoč schůzek a pochůzek? Vrháte se kvůli tomu do pražských kolon a „ve finále“ ještě ztrácíte další drahocenný čas hledáním parkovacího místa? Zkuste to jinak.

Chůze byznysu prospívá

Nechejte auto tam, kde je, vyrazte po svých a po cestě to když tak ještě vezměte tramvají či metrem. Uvidíte, jak vám to prospěje! Nebudete muset svádět marný boj o rychlost v ucpaných ulicích a místo toho si vyčistíte hlavu nebo ještě projdete poznámky či připravenou prezentaci. Telefonování za chůze parkem je také mnohem bezpečnější než za volantem. Na místě budete bez stresu a včas, což jistě vyřízení vaší záležitosti pomůže.

Kromě nervů si ušetříte i peníze

Navíc snížíte firemní náklady na pohonné hmoty, amortizaci a parkování a také vyloučíte riziko havárie. Možná se to na pohled nezdá, ale pokud máte celou flotilu služebních vozů, půjde o nemalé částky, které můžete využít daleko lépe. Doporučte proto i svým kolegům, aby auto zanechali v garáži – určitě ocení, když za ušetřené peníze například rozšíříte benefity v rámci firemní kafeterie nebo zajistíte nějaký zajímavý teambuilding.

Dejte sbohem nedobrému návyku

Představa, že na každé jednání či pochůzku se musí dojet autem, je v „ucpané“ Praze falešná. Procházka vás i vaše kolegy potěší. Praha má navíc jeden z nejlepších systémů městské veřejné dopravy na světě. Pracovní cesty je zde možné, a většinou i mnohem moudřejší dělat bez auta. Zbavte se stereotypu, který neprospívá vám, vašim kolegům ani celé firmě.

Kdy jindy se do toho pustit než v létě? Pokud právě nelije jako z konve, tak si procházku nejvíce užijete.

 

26. 7. 2017 Roman Sovák