Prahou turistickou

Pěšky Projekt
Zvonička v Měcholupech

Akce Prahou turistickou jsou pravidelné pěší vycházky po Praze určené pro všechny věkové kategorie. Cyklu se skládá ze tří částí: Procházky jarní Prahou, Procházky podvečerní Prahou a Procházky zimní Prahou. Procházky jarní Prahou se konají od dubna do června každé úterý a čtvrtek. Délka tras je od 6 do 12 km.

Procházky podzimní Prahou se konají od konce srpna do října každý čtvrtek, Délka tras je od 7 do 10 km. Procházky zimní Prahou se konají od listopadu do března každou sobotu (příp. Neděli). Délka tras je od 8 do 15 km. Na akcích Prahou turistickou platí jednotné startovné: dospělí 20 Kč, děti do 15 let 5 Kč, členové KČT po předložení platného členského průkazu 10 Kč a pojištěnci OZP na základě předem zakoupených poukázek na startovné.

A jak se akce zúčastnit? Jednoduše. Vyberte si akci a ve stanovený čas přijďte na start. Zde po zaplacení startovného dostanete podrobný popis trasy. Pak se již můžete projít individuálně nebo s přáteli či rodinou dle popisu, který je připraven našimi zkušenými turisty. I když lokalitu, ve které se koná pochod, neznáte, dojdete do cíle bez bloudění. V cíli pochodu obdržíte cílové razítko do Průkazu pochodníka a také razítko do Průkazu „Razítko měsíce“. Oba průkazy obdržíte v cíli pochodu.

Info o akcích naleznete na: https://prahouturistickou.cz/kalendar/