Co je metro S? Pojďte to zjistit a debatovat o něm

Čistá mobilita Akce
karikatura městského vlaku
Zdroj: ROPID

Přijďte na prezentaci metra S – nového železničního tunelu pod Prahou – spojenou s příležitostí zapojit se do diskuse. Pokud se zajímáte o budoucnost pražské dopravy, bylo by chybou na akci chybět.

Zajímá vás, kudy a kam dojedou rychlovlaky z Vídně, Berlína či Mnichova do centra Prahy? Jak je možné vytvořit z pražské železnice systém podobný S-Bahnu v Berlíně, kdy budou vlaky jezdit stejně často jako metro? Jak půjde zkrátit dojezdové časy ze středních Čech do centra Prahy na polovinu? Dokážete si představit, že na vlak nastoupíte na Karlově náměstí či uprostřed Václavského náměstí a za pár minut budete z Prahy venku?

Nejen na tyto otázky pro vás budou mít odpovědi odborníci Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha), ROPID a další z řad architektů a urbanistů v pondělí 18. 9. 2017 od 9.00 do 18.00 na Karlově náměstí, kde pro vás otevřou zcela novou stanici linky metra S! Nestihnete se zastavit v průběhu dne? Nevadí, protože prezentace a diskuse s odborníky se budete moci zúčastnit ve stejný den i od 19.00 v areálu IPR Praha na Vyšehradské ulici 57, 128 00 Praha 2.

Akci pro vás v rámci Evropského týdne mobility připravily ROPID a IPR Praha.  

 

4. 9. 2017 Čistou stopou Prahou