Den železnice v Praze

Čistá mobilita Akce
ilustrační foto vlaku
Ilustrační foto. Zdroj: Archiv ČD

Přijďte oslavit čtvrtstoletí železnice v Pražské integrované dopravě na nádraží Praha-Smíchov! Akce s názvem DEN ŽELEZNICE V PRAZE proběhne jako bonus Evropského týdne mobility v sobotu 23. září . Těšit se můžete na řadu atrakcí.

 

Budete mít příležitost svézt se parním vlakem na trase Smíchov – Radotín – Krč – (Hlavní nádraží) – Vyšehrad – Smíchov, InterPanterem se Smíchova na Odstavné nádraží jih nebo RegioSharkem ze Smíchova do vršovického depa včetně komentovaných prohlídek. Užít si budete moci také jízdu motoráčkem M131 do výtopny Zlíchov, a to zcela zdarma.

 

 

parní vlak
Ilustrační foto. Zdroj: Archiv ČD

Na smíchovském nádraží bude připravený bohatý doprovodný program, který kromě občerstvení a hudební produkce zahrne i výstavu železničních vozidel, modelovou železnici, drezíny či slavnostní křest jednotky CityElephant s polepem k výročí 25 let. Navíc můžete navštívit Království železnic za poloviční vstupné.

 

Akce se bude konat během celé soboty od 9:00 a 18:00. Pražský železniční den organizují České dráhy ve spolupráci s Regionálním organizátorem pražské integrované dopravy (ROPID). Více informací ZDE.

 

10. 9. 2017 Čistou stopou Prahou