Do práce na kole – zářijová výzva

Čistá mobilita Akce
Cyklista
Ilustrační foto Jiří Juřík

Nadcházející Evropský týden mobility je o alternativách v dopravě, a proto také vynikající příležitostí nechat auto doma a do práce jezdit na kole, chodit pěšky nebo třeba běhat. Zapojte se do zářijové soutěže Do práce na kole – registrace se rozjíždí PRÁVĚ DNES!

Má to smyl

Proč se účastnit? Dokážete si, že to bez auta zvládnete. „Zamakáte“ na své kondici, vychutnáte si, jak jste dobří, a přispějete k čistšímu ovzduší i celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Čím víc nás bude, tím lépe se nám bude nejen v Praze žít! Benefitem pro vítěze pak je, že získají startovné zdarma pro příští ročník hlavní květnové soutěže Do práce na kole pro sebe a celý svůj tým.

momentka z května
V září nemusíte skládat týmy, jezdíte sami za sebe.

Kdy a pro koho

Soutěž se uskuteční během Evropského týdne mobility od 16. do 22. září. Tradičně se jí nejvíce účastní cyklisté, ale zapojit se mohou všichni, kteří k dopravě použijí „vlastní pohon“ – tedy také chodci, běžci, koloběžci, bruslaři, skateboardisté, longboardisté či vozíčkáři.

společné foto účastníků magistrátu z května 2017
Z magistrátu jsme se akce hojně účastnili už v květnu a „alternativně" se s vámi budeme v ulicích potávat i tentokrát!

Super i pro nováčky

Na rozdíl od května, kdy soutěž Do práce na kole probíhá celý měsíc, účastní se jí týmy a platí se registrační poplatek, je zářijová výzva skvělá i pro ty, kteří se dosud zdráhali připojit. Mohou to zkusit bez obav, že by to celý měsíc nevydrželi nebo pokazili jiným… Navíc i letošní motto „Do práce na kole jezdí i profíci“ naznačuje, že na kole nemusejí jezdit jen sportovci v elastických dresech, ale úplně všichni včetně lidí, jejichž práce je opravdu náročná.

 A jak se se do soutěže přihlásit? Není nic jednoduššího – stačí se zaregistrovat na webu pořadatele akce Auto*mat (ZDE).

 

shrnutí podmínek

 

 

31. 8. 2017 Čistou stopou Prahou