Dopřejte si lahodnou snídani na peróně

Čistá mobilita Akce
fotografie kávy
Lákavá představa... Ilustrační foto

Jezdíte do práce autem? Nestíháte kvůli věčným kolonám a máte z toho nervy na pochodu? Tak to změňte! Vlak je skvělá alternativa, a navíc vás 19. září v Čakovicích, Kbelích a Satalicích pohostí lahodnou snídaní.

Výhody ve všech směrech

Ať už necháte auto doma nebo jej budete používat pouze k cestě na nádraží, uvidíte, že usadit se pohodlně do vlaku, nechat řízení na strojvůdci a místo stresu si vychutnávat klid a třeba i kávu a nějakou tu dobrotu je skvělý rozjezd dne. Určitě mnohem lepší, než jej začínat v nekonečných zácpách směrem do centra Prahy a po práci to zažívat znovu v opačném gardu. A rychlost? Například z Čakovic na Masarykovo nádraží to vlakem trvá o čtvrt hodiny méně než autem. Také proto dnes jezdí na této trati dvakrát víc lidí než před deseti lety.

Snídaně na peróně

Akce s tímto názvem bude probíhat v rámci Evropského týdne mobility v Čakovicích, Kbelích a Satalicích díky organizačnímu zajištění uvedených městských částí a podpoře pražského magistrátu v úterý 19. září od 6.30 do 8.30. V železničních stanicích Čakovice a Kbely dostanete kávu a sladké občerstvení u stánku s odbornou obsluhou, která vám zodpoví všechny otázky týkající se železniční dopravy, a v Kbelích můžete navíc zhlédnout výstavu o historii a současnosti tratě mezi Prahou a Neratovicemi. V Satalicích začnete ráno s kávou od příjemné obsluhy z mobilní kolokavárny.

Tak přesedněte z auta na vlak a určitě přijďte. Sami zjistíte, že je „Lepší káva ve vlaku než štrůdl na silnici“!

 

6. 9. 2017 Čistou stopou Prahou