Evropský týden mobility 2021

Čistá mobilita Akce
fotografie - příliš mnoho aut v pražských ulicích
foto: archiv Praha.eu

V termínu od 16. do 22. září se i letos uskuteční Evropský týden mobility, jehož součástí je tradičně také Den bez aut. Hlavní město Praha, městské části a další partneři z řad městských a neziskových organizací vás zvou na atraktivní program akcí a doprovodných aktivit. 

Pestrý program, v němž nechybí ani náš pojízdný cykloservis zdarma, který si už získal oblibu celé řady pražských cyklistů, si můžete přehledně den po dni otevřít na portálu hlavního města Praha.eu. Pokud se chcete bavit, dozvědět se něco nového a ukázat, že fandíte udržitelné dopravě, určitě si z nabídky vyberete.  

plakát k pražskému programu ETM

CESTOVAT ZDRAVĚ = CESTOVAT UDRŽITELNĚ

Evropský týden mobility, který pořádá Evropská komise již od roku 2002, se v zúčastněných městech a obcích po celém kontinentu pořádá každý rok s jiným mottem. Na loňské heslo Tvůj styl, tvoje volba v letošním roce navazuje Bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou! Tím nejzdravějším cestováním je aktivní doprava, při níž prospíváme nejen sobě, ale doslova všem, dobré jsou ale i MHD či automobily na alternativní pohon. 

Na závěr si v této souvislosti dovolujeme zopakovat náš starší příspěvek a znovu požádat řidiče, zda by se mohli zamyslet, jak omezit počet zejména krátkých jízd pod dva kilometry. Hlavně k těm bývá často možné zvolit šetrnější variantu, která je navíc mnohem zdravější, a přitom tyto cesty do 2 km tvoří zhruba pětinu všech jízd, které se v Praze vozem vykonají.  

 

6. 9. 2021 Čistou stopou Prahou