PLÁNY ROZVOJE MĚSTSKÝCH LINEK „S“

Čistá mobilita Akce
vlak RegioShark
Žralok přijíždí... Na nové trase se setkáme s dvouvozovými motorovými jednotkami RegioShark.

Chcete nakouknout do plánů rozvoje městských železničních linek? Vydejte se s naším průvodcem za potenciálem městské železnice a poslechněte si plánované změny v souladu s novým pražským Plánem udržitelné mobility.

Akce proběhne jako součást Evropského týdne mobility 2018.

Trasa komentovaných jízd povede od železniční vlečky v Praze-Čakovicích přes Kbely, Satalice, Vysočany (linkaS34), Libeň a Kyje, Dolní Počernice, Běchovice-střed a dále po nákladní trati na Smíchov (linka S71). Akce bude probíhat od 08.57 podle následujícícho jízdní řádu.

jízdní řád komentovaných jízd

Zajímavostí mj. je, že k městským železničním linkám bude do budoucna nasazena také dvouvozová motorová jednotka Regioshark.

vstup do "metra S" = do podchodu metra na Karlově náměstí

 

Ilustrační foto z loňské akce, kdy byla na jeden den na Karlově náměstí otevřena „stanice metra S“, umístěna tabule s nápisem „železniční zastávky" Karlovo náměstí a šipka „příchod k vlakům".

Zájemci se mohli seznámit s plány na vybudování  podzemních železničních tratí v Praze, oddělení tratí pro příměstské a dálkové vlaky umožňující v obou případech větší frekvenci spojů, s problematikou vysokorychlostních tratí či s plánovaným lepším propojením vlakové dopravy a MHD, zejména metrem.

Další snímky najdete ve fotogalerii.

 

 

Fotogalerie
3. 9. 2018 Čistou stopou Prahou