Staň se na chvíli youtuberem a přihlas svoje video do soutěže JAK PŘEŽÍT CESTU DO ŠKOLY

Čistá mobilita Akce
ranní dopravní chaos před školou
Ilustrační foto: Archiv Pražské matky

Chodíš na druhý stupeň ZŠ nebo na střední školu? Hrozí ti někdy po cestě nebezpečné dopravní situace? Máš nějaký trik nebo nápad, jak se jim vyhnout? Natoč o tom video, sdílej ho na Youtube a vyhraj super tričko!

Vyhlašujeme soutěž JAK PŘEŽÍT CESTU DO ŠKOLY na téma CO DĚLAT, ABYCHOM SE VYHNULI DOPRAVNÍ NEHODĚ. Jak se do ní zapojit?

 

  • NATOČ NA DANÉ TÉMA VIDEO O DÉLCE 30–60 SEKUND.
  • SDÍLEJ HO NA YOUTUBE.
  • DO 11. LISTOPADU NÁM POŠLI ODKAZ, ABY HO MOHLA POROTA POSOUDIT.

 

Vyhodnocení soutěže a předání cen proběhne v pravé poledne V PÁTEK 16. LISTOPADU u příležitosti zakončení VÝSTAVY ANDĚLŮ v jižní části Karlova náměstí na stánku ČISTOU STOPOU PRAHOU. Vyhrát můžeš fakt skvělé TRIČKO S OBRÁZKY UAX a další šikovné dárky, navíc se celé třídy vítězů mohou zúčastnit crash testu na simulátoru nárazu při nehodě... A hlavně tvoje video někomu může ZACHRÁNIT ŽIVOT!

v rámečku jsou uvedeny přednosti triček UAX - špičkový materiál i zpracování a grafické motivy od Radka Leskovjana
Podívej se, jak tvoje tričko může vypadat.

Víš, že se v Praze v roce 2017 stalo přes 23 tisíc dopravních nehod, které si vyžádaly 17 obětí a 156 vážně zraněných? Právě loňským obětem je zasvěcena výstava 17 andělů na Karlově náměstí, která byla zahájena 19. září v rámci Evropského dne bez úmrtí na silnici EDWARD. Více si o tom můžeš přečít ZDE.

A letošní statistika je bohužel ještě smutnější - letos už v Praze při dopravních nehodách zemřelo 25 lidí, z toho 18 chodců.

momentka ze slavnostního zahájení výstavy
Anděly výstavy stvořili studenti Střední průmyslové školy Dopravní v Praze 5 – Motol.

Do soutěže se může zapojit každý, kdo chodí na druhý stupeň základní školy nebo na střední školu. Soutěžit může sám/sama nebo v týmu o maximálním počtu 5 lidí. E-mail, kam odkaz na video zaslat, a další informace najdeš v příloze.