Velká studentská cyklojízda 22. září… Přidej se!

Čistá mobilita Akce
momentka z Velké studentské cyklojízdy 2016
Má to smysl, a hlavně je to zábava. Zdroj: Auto*Mat

Jestli studuješ na střední škole, tak se přidej k VELKÉ STUDENTSKÉ CYKLOJÍZDĚ. Podpoříš Evropský týden mobility, Den pro Prahu a Den bez aut, objevíš výhody kola ve městě a najdeš si spoustu nových známých. A hlavně si to užiješ.

O co jde?

Velká podzimní studentská cyklojízda se pořádá jako oslava Evropského týdne mobility a Dne bez aut, což jsou akce proti zplodinám z výfuků, hluku a nemožnosti projít pěšky či projet na kole nebo skejtu nebo třeba in-line město na jeden zátah – není přece normální čekat každých pár metrů na zelenou… Je třeba změnit město pro auta na město pro lidi! Každoročně se studentské cyklojízdy účastní 200–300 lidí. Tak se k nim letos připoj taky, ať má tvůj názor větší váhu.

společné foto loňských účastníků
Bude nás letos ještě víc?

Odkud a jak na to?

Vyjíždí se z Centrálního parku na Pankráci v pátek 22. září od 9.00 – ale to „od“ ber pro jistotu tak, že tam budeš včas. Podrobný popis trasy je v příloze pod tímto příspěvkem. Fotky, jak cyklojízda vypadala loni, najdeš TADY. Pokud se chceš zapojit, tak o tom dej vědět Petře Melingerové, kontakt najdeš vpravo nahoře od toho příspěvku.

Cíííl!

Celá jízda trvá přibližně 60 až 80 minut. Cíl je ve Śtefánikově ulici na Smíchově, kde bude probíhat Den pro Prahu včetně Dne bez aut a můžeš si tam dopřát spoustu zábavy i mírného poučení (ZDE). V cíli proběhne vyhlášení výsledků soutěže. Akci pořádá spolek Auto*Mat.

Kdo jiný by měl měnit svět k lepšímu, když ne my? Tak si udělej čas, osedlej kolo, vezmi svýho kluka, holku nebo kámoše a přidej se.