Zažijte v sobotu 16. září město jinak!

Čistá mobilita Akce
Momentka z loňského ročníku - tanec na ulici
Momentka z loňského ročníku. Zdroj: www.zazitmestojinak.cz

Poznejte svou čtvrť a sousedy z té nejlepší stránky. Přijďte se bavit na akci ZAŽÍT MĚSTO JINAK s mottem Příběhy z naší čtvrti, která v sobotu 16. září zahájí letošní Evropský týden mobility. Pryč s anonymitou, která nás rozděluje.

O jakou akci jde?

V uvedený den se ulice, náměstí a parky nejen v Praze promění v jeviště plné kultury, lokálních výrobků, domácího jídla, nápojů a vzájemného poznávání se. Náplň sousedských slavností vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit a jsou určeny všem věkovým a zájmovým skupinám. Můžete si na nich popovídat s těmi, které jinak míjíte prakticky bez povšimnutí, a zabavit se programem, který vytvářejí místní dobrovolníci. Budete mít také možnost seznámit se s místními podniky a jejich majiteli.

Na co se můžete těšit?

Konkrétně může jít o nejrůznější dílny, hry pro malé i velké, produkci místních nebo pozvaných hudebních či divadelních souborů... Zkušenosti z minulých ročníků ukazují, že k nejoblíbenějším aktivitám patří sousedské snídaně, kreslení pro děti, kurzy bojových umění, trénink paměti pro seniory, recesistické soutěže, komentované vycházky, večerní promítání a řada dalších.

Kde zjistíte, kam jít?

"Zažít město jinak" na jednotlivých místech organizují desítky lokálních nadšenců z řad aktivních jednotlivců, různých skupin přátel, spolků a místních organizací. Celou akci pak koordinuje spolek Auto*Mat, který rovněž pečuje o stránky www.zazitmestojinak.cz. Z nich se dozvíte veškeré podrobnosti včetně toho, kam a za čím můžete vyrazit. Pro lepší představu o rozsahu akce se také podívejte níže v příloze na Závěrečnou zprávu z loňského ročníku.

Jestli budete mít čas, tak neváhejte! Přijďte v sobotu 16. září zažít město jinak, aktivně se pobavit nebo jenom tak "posousedět" a najít si nové zajímavé přátele z vašeho okolí.