#KOLONAVIRUS Červnová soutěž Na kole Prahou

Kolo Akce
fot spuštěné aplikace v mobilu, který je upevněn na řídítkách kola

Jízda na kole šetří peníze i životní prostředí, přináší radost a nezávislost a posiluje zdraví, má to ale háček – jezdit se musí pravidelně. A právě pravidelnost si bere „na mušku“ červnová část soutěže Na kole Prahou, která startuje už v pondělí.

Jaké jsou podmínky soutěže? Je to snadné: Stačí využívat aplikaci Na kole Prahou a během června si do ní zaznamenávat všechny své jízdy.

Nejde přitom o počet najetých kilometrů, vystoupaných kopců nebo objevených zajímavostí po cestě, ale pouze o to jezdit pokud možno každý den – do práce, na nákupy, ke zvýšení kondice nebo jenom tak. Komu se to podaří alespoň z 50 procent (tj. vyrazí na kole alespoň v 15 libovolných červnových dnech), bude automaticky zařazen do slosování o zajímavé ceny, které ocení každý cyklista. 

APLIKACE NA KOLE PRAHOU

Díky pokročilým funkcím je více než „jen“ chytrou cyklonavigací pro Prahu. Základní informace získáte TADY. Ke stažení je zdarma pro operační systémy Android (ZDE) a iOS (ZDE), k dispozici je i na webových stránkách.

Červnová část soutěže Na kole Prahou je letošní novinka. Reaguje na to, že mezi tradiční květnovou výzvou Do práce na kole a už zavedenou velkou letní soutěží Na kole Prahou představoval právě červen – přitom z hlediska cyklistiky přímo ideální měsíc – jakési „hluché místo“, ve kterém jako by se na cyklisty zapomnělo. Cílem je přilákat do sedel co nejvíce těch, pro které se městská cyklistika stává v časech koronaviru zajímavou dopravní alternativou, a motivovat je právě k pravidelnosti.

Zapojit se však samozřejmě může každý, nejen nováčci, ale i zkušení soutěživci!
 

28. 5. 2020 Čistou stopou Prahou