Pražské cyklozvonění 2017

Kolo Akce
plakát Pražské cyklozvonění 2017

Cyklozvonění zamává létu a rozloučí se s ním v neděli 17. září v Kaizlových sadech. Hvězdicová jízda zakončená v pražském Karlíně je určená pro všechny, kdo mají rádi kola, pohyb a dobrou zábavu. Cyklotrasy povedou krásnými místy a pod dohledem zkušených cyklistů. V cíli cesty bude na všechny čekat odpoledne s nabitým programem.

Společně na kole

Projet se po nejhezčích pražských trasách můžete opět třetí neděli v září. Počet míst, odkud budou vyrážet společné cyklojízdy, se vyšplhal letos k číslu 26. Trasy jsou pečlivě vybrané tak, aby vás provedly zajímavými místy a zároveň byly sjízdné i pro rodiny s dětmi. Užít si můžete nejkrásnější místa, jako jsou Prokopské údolí, Modřanská rokle, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka. Délka tras se pohybuje od 3 do 30 km, vybrat si „svou“ trasu tak může opravdu každý. Pro ty, kteří se chystají zvládnout na kole i zpáteční cestu, jsou připravené doporučené cesty.

Doprovodný program

Letošní festival nabízí bohatý program pro celou rodinu. V Kaizlových sadech se od dopoledních hodin se můžete těšit na zajímavé hosty, exhibice a workshopy a mnoho dalších aktivit.

  • Hudba

Dobrá zábava nemůže být bez hudby. O vaši dobrou náladu a příjemný poslech se postará kapela Robinαson, a dále zpěváci Laďa Kerndl a Magdaléna Urbanová. Pro sportuchtivé tu bude Tomáš Eibl, který pro vás má připravenou exhibici cyklistického čarování trial show.

  • Petr Koukal

Letos nás svojí návštěvou poctil Petr Koukal, který je nejen devítinásobným mistrem České republiky, ale byl také vlajkonošem české výpravy OH roku 2012 v Londýně. Tento úžasný sportovec s mnoha tituly založil Nadační fond Petra Koukala a jeho projekt „STK pro chlapy“ se snaží podpořit české muže, aby změnili svůj životní styl směrem ke zdravějším návykům. 

  • Josef Zimovčák

Na svém vysokém kole dorazí a celý den s námi bude i Josef Zimovčák, který se na začátku 90. let svezl na historickém vysokém kole a to mu změnilo (alespoň částečně) život. A protože všechno, co dělá, dělá naplno, stal se v průběhu let nejznámějším jezdcem na tomto stroji.

  • Švihadlo a další aktivity

Vystoupení skupiny Skipping boys, kteří excelují ve skákání přes švihadlo, určitě nikoho nenechá v poklidu. V rámci doprovodného programu si pak budete moci vyzkoušet slacklining, handbike a monoski. Děti potěší malování na obličej, modelování balónků a vystoupení s klaunem.

  • Opravna, cyklomapy, cyklopříslušenství, cargo kola

Na ty, kdo dorazí na místo na kole, čeká mobilní opravna kol Bajkazyl. Na našem stánku „Čistou stopou Prahou“ si můžete vyzvednout aktuální pražské cyklomapy, na místě bude zabezpečené parkování jízdních kol a pro zájemce je připravená i nabídka cyklopříslušenství a cargo kol. Také se dozvíte, jak se nejlépe dostat na kole zpět domů nebo kam se vydat po Praze na výlet.

  • Tombola a občerstvení

V neposlední řadě na vás čeká Cheese box, tombola a výborné občerstvení (Loving Hut  – veganské jídlo, FruTeaMa – ovocné nanuky, Pivovar Moucha – lahodné pivo, Toscana – chuť Itálie, Fair trade - Fair Bio + Mlsná Kavka – káva a slané i sladké dobroty, Costa Coffee – skvělý kávový sortiment, Crystalis – nejkratší cesta k prameni… a mnoho dalších).

Akci pořádá spolek NaKole ve spolupráci s hlavním městem Prahou, městskou částí Praha 8 a dalšími 25 městskými částmi a obcemi v okolí Prahy. Záštitu nad akcí poskytli Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy, a Petr Vilgus, zástupce starosty městské části Praha 8.

motiv - vizuál akce