PRAŽSKÉ CYKLOZVONĚNÍ rodinný festival s dojezdem na Den bez aut

Kolo Akce
v popředí řada kol, v pozadí odpočívající účastníci Pražského cyklozvonění 2017
Z Pražského cyklozvonění 2017. Zdroj: www.cyklozvoneni.cz

Máte rádi kolo, pohyb a dobrou zábavu? Tak se i s rodinou nebo kamarády přidejte k hvězdicové cyklojízdě Pražské cyklozvonění do Karlína, kde bude probíhat bohatý program letošního Dne bez aut. Dáte najevo, že heslo „normální je nekouřit“ platí i pro dopravní prostředky, a hlavně si společně užijete skvělou sobotu.

Akce proběhne jako součást Evropského týdne mobility 2018.

TRASU SI MŮŽETE VYBRAT

Do Karlína se pod vedením zkušených cyklistů vyrazí z více než 25 míst v Praze. Svůj start si můžete naplánovat podle toho, jak je to pro vás blízko z domova, ale také podle délky jednotlivých  tras nebo jak zajímavými místy vedou. Ta nejdelší z Průhonic měří slušných „třicet“, tu nejkratší, šestikilometrovou z Troje, zvládnou v pohodě i děti. A nejatraktivnější lokality? Prokopské údolí, přírodní park Šárka, Chuchelský háj, údolí Kunratického potoka… Společný cíl je v Křížíkově ulici.

propagační grafik akce Pražské cyklozvonění
Další informace a interaktivní mapu s možností výběru tras naleznete na www.cyklozvoneni.cz.

Z PROGRAMU DNE BEZ AUT

Ale i v cíli to můžete slušně rozjet! Den bez aut je totiž oslavou udržitelných způsobů dopravy se vším všudy, což znamená i spoustu zábavy, exhibicí, soutěží a hudební produkce – na pódiu se například objeví Circus Ponorka nebo The Tap Tap.

Na místě bude zabezpečené parkování jízdních kol, a budete-li potřebovat, máte možnost využít mobilní opravnu kol Bajkazyl. Pro zájemce je připravená nabídka cyklopříslušenství a cargo kol a z našeho stánku stánku Čistou stopou Prahou si můžete kromě spousty dalších užitečných brožur a letáků odnést i aktuální pražské cyklomapy.

momentka z ročníku 2017 - spousta dětí

POŘADATEL A ZÁŠTITA

Pražské cyklozvonění pořádá spolek NaKole ve spolupráci s hlavním městem Prahou a dalšími 25 městskými částmi a obcemi v okolí Prahy. Záštitu nad akcí poskytl náměstek primátorky Petr Dolínek.

 

Fotogalerie
4. 9. 2018 Čistou stopou Prahou