Projeďte se s námi po EuroVelo 4

Kolo Akce
Cyklisté na Náplavce
Náplavka, cíl prvního dne. ilustrační foto

Víte, že Prahou procházejí dálkové cyklotrasy, po kterých můžete dojet třeba až ke kanálu La manche, Baltu či Jadranu? Přidejte se 19. a 20. září na projížďku jednou z nich! Až k moři sice nedojedete, ale asi se budete divit, že i jako znalí obyvatelé města v něm pořád máte co objevovat.

Co a kdy

Vydáme se na panevropskou cyklotrasu EuroVelo 4 v úseku Radotín  Horní Počernice, jejíž délka je 38 km. Aby byla cesta opravdu příjemným zážitkem, na který budete ještě dlouho vzpomínat, rozdělili jsme ji do dvou částí a dvou dnů – vyhraďte si proto na projížďku časná odpoledne v úterý 19. a ve středu 20. září vždy od 15.00 do 18.00. Cyklojízdu pro vás připravil Magistrát hlavního města Prahy společně s Nadací Partnerství.

ilustrační foto z trasy

Úterý

Startuje se v úterý 19. 9. 2017 v15:00 v jihozápadní části Radotína u dětského hřiště a občerstvení Říční lázně v ulici K Lázním. Odtud se vydáme podél Berounky k Lahovicím, podjedeme Lahovický most a podél Vltavy zamíříme až k Barrandovskému mostu. Ukážeme vám, jak snadno se dá bezpečně na kole dostat na druhý břeh Vltavy po nejvytíženějším mostě a jak zajímavá trasa to je! Na Praze 4 navštívíme mimo jiné komunitní zahradu, seznámíme se s unikátní Podolskou vodárnou a průjezd trasou zakončíme v prvním bike service pointu pro cyklisty v cyklodílně Bajkazyl na Náplavce. Celkem ujedeme 14 km, trasu a její průběh zjistíte ZDE.

​  ilustrační foto z trasy

Středa

Ve středu 20. 9. pojedeme v opačném směru z Horních Počernic do Karlína. Sraz je v 15.00 na vlakovém nádraží v Horních Počernicích. Projedeme Černým Mostem, kde bude pro mnohé zážitkem průjezd po tubusu metra Černý Most, a přes Hloubětín a Pražský zlom se dostaneme na drážní stezku v bývalém areálu ČKD podél říčky Rokytka. Zelenou část Prahy, jako je například park Podviní, si budeme užívat až na Libeňský ostrov. Dále se přes Thomayerovy sady dostaneme až k Vltavě, odkud pojedeme napříč Rohanským ostrovem až do cíle naší jízdy v Karlínských kasárnách. Celkem najedeme 17 km, trasu můžete nastudovat ZDE.

logo EV 4

Více o EuroVelo

Chcete se dozvědět o dálkových cyklotrasách EuroVelo a konkrétně EuroVelo 4 více? Navštivte naši virtuální knihovnu. Základní informace a množství užitečných odkazů získáte ZDE a podrobné údaje o pražské části EV 4 včetně míst, která můžete navštívit, a kratších okruhů, které na trasu navazují, pak ZDE.

8. 9. 2017 Čistou stopou Prahou