PROJÍŽĎKA PO SLUNEČNÍ TRASE EUROVELO 7

Kolo Akce
Cyklista shlížející z místa podél EV7 na Vltavu
Ilustrační foto

Po loňské projížďce pražskou částí mezinárodní  dálkové cyklotrasy EuroVelo 4 se letos projedeme po EuroVelo 7, která je v ČR součástí Labské a Vltavské stezky. Půjde také o úsek na území Prahy, který však na rozdíl od minulého roku v pohodovém tempu zvládneme během jediného dne.

Akce proběhne jako součást Evropského týdne mobility 2018.

EuroVelo 7 (EV7) má příznačný název Sluneční trasa, protože vede od severního polárního kruhu v místě Nordkap ve Švédsku neustále na jih za „sluníčkem“ – přes Dánsko, Německo, Českou republiku, Rakousko a Itálii až na Maltu. Její celková délka je přes 7000 kilometrů, ale nelekejte se – pražská část měří jen příjemných 31 kilometrů. Více o EV7 najdete na našich stránkách ZDE a o jejím pražském úseku včetně itineráře a fotografií TADY.

Sluší se dodat, že k cyklojízdě napříč Evropou mezi nizozemským Drenthe, Prahou a Vídní se od 1. do 23. září přidají i mezinárodní účastnící akce Bike for Europe.

logo EV7

KDY VYRÁŽÍME A CO NÁS ČEKÁ

Pražskou část EV7 projedeme od severu k jihu (trasu najdete ZDE). Se zkušeným průvodcem se setkáme v neděli 16. 9. 2018 v 11.00 na nádraží v Sedlci a hned na úvod nás čeká pěkný romantický kousek v podobě překonání Vltavy prostřednictvím přívozu P1.

Jízdu tedy zahájíme až na pravém břehu řeky, kde projedeme nejprve kolem Přírodní rezervace Podhoří v Bohnicích a pak Trójou nedaleko zoologické a botanické zahrady a zámku. První zastávkou bude návštěva sportovního areálu Loděnice Troja. Přes Libeňský ostrov se dostaneme do Karlína, v němž zastavíme v Přístavu 18600 – komunitním areálu s venkovní pracovnou a možností občerstvení. I nadále budeme pokračovat po pravém břehu Vltavy a důsledně na jih. V historickém Starém Městě nás čeká komentovaná prohlídka s členem pražské cyklokomise Mirkem Prokešem, po které se vydáme až pod Vyšehrad, kde zastavíme u nového sčítače cyklistů Totem a u Podolské vodárny.

momentka z loňské jízdy po EuroVelo 4
Takhle hezky nám to šlapalo loni po EuroVelo 4... Další snímky ve fotogalerii.

A to už nás bude čekat závěrečná fáze jízdy. Projedeme kolem Modřanské laguny s možností osvěžení přímo ve Vltavě – jde o přírodní lokalitu, takže zde žádné služby čekat nemůžeme. A dále nás už cyklotrasa EV7 dovede na Zbraslavské nádraží, odkud se můžeme pohodlně vlakem dostat na hlavní nádraží v Praze.

Krásná nedělní projížďka – co si přát víc? Snad jen aby nám vyšlo počasí, i když na druhou stranu jedeme, i kdyby padaly trakaře!

 

Fotogalerie
2. 9. 2018 Čistou stopou Prahou