DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DOPRAVNÍHO PODNIKU hlavního města Prahy

MHD Akce
zastávka metra se spoustou čekajícíh pasažérů
Dopravní podnik pracuje v režimu 24/7 a každý den sveze 3 miliony cestujících... Ilustrační foto: Archiv DPP

Jeden jediný den v roce otevírá DPP vrata garáží, dep či vozoven, aby dal široké rodině svých fanoušků nahlédnout do zákulisí veřejné dopravy – a ten den je právě tady! Přijďte se podívat do Zličína, Motola či Řep, jaké technické, logistické a organizační zázemí i lidské úsilí stojí za našimi pohodovými a stoprocentně bezpečnými cestami Prahou.

Akce proběhne jako součást Evropského týdne mobility 2018.

KAM TO LETOS BUDE?

  • Do  depa metra Zličín, které funguje bezmála čtvrtstoletí.
  • Do vozovny Řepy – letos je to už třicet let, co odtud jezdí tramvaje do Řep. A ještě delší historii má i jediná autobusová garáž na levém břehu Vltavy v Řepích: autobusy z ní byly vypraveny poprvé v roce 1982.
  • Do vozovny Motol, která loni oslavila babičkovskou osmdesátku, ale kondici má pořád na rozdávání.

plakát zvoucí na akci

Prohlédnete si vozový park včetně technických vozidel, která obvykle v ulicích nepotkáte, a také veškeré zázemí. Všechno budete mít jako na dlani – i když byste ji museli mít ještě o hodně širší než basketbalista pevně svírající míč prsty jedné ruky. Ale i vy si budete moci leccos doslova „osahat“, a pracovníci dopravního podniku vám navíc budou připraveni odpovědět i na ty nejzvídavější otázky.

Připravena bude i spousta doprovodných atrakcí, při nichž si na své přijdou nejen děti. Mezi nimi ukázka hasičské techniky, prezentace Střední průmyslové školy dopravní, lákavá nabídka Infocenter, hry, tvořivé aktivity o spousta soutěží o ceny… A určitě se najde i něco dobrého na osvěžení hrdla a k snědku.

Tak neváhejte, další možnost bude zase až za rok!

 

3. 9. 2018 Čistou stopou Prahou