ZDARMA VSTUP DO MUZEA MHD

MHD Akce
dvě historické tramvaje v muzeu

Jedinečná sbírka téměř padesáti historických tramvají, autobusů, trolejbusů či servisních vozidel, k tomu množství modelů, fotografií, dobových dokumentů, jízdenek, plánků a dalších zajímavostí… To je pražské Muzeum MHD a vy máte možnost do něj třeba i s celou rodinou zavítat v pondělí 17. září zdarma.

Akce proběhne jako součást Evropského týdne mobility 2018.

Nablýskané kousky zalahodí vašemu oku, budete mít i možnost k nákupu drobného suvenýru, a hlavně si uděláte velmi dobrou představu o tom čím, jak a kudy naši předkové po Praze cestovali. A ti starší si u některých mladších exponátů určitě živě vzpomenou, jaké to bylo je dobíhat, aby nepřišli pozdě do školy. Nebo jak jimi jeli na první rande?

Do Muzea MHD umístěného v tramvajové Vozovně Střešovice – která je mimochodem sama o sobě také technická památka – se dostanete tramvajemi č. 1, 2, 25 a autobusy č. 108, 143, 149, 180 a 216. Otevřeno je od 9.00 do 17.00 a nejlépe si tam svou cestu naplánujete na webových stránkách DPP ve vyhledavači spojení.

návštěvníci muzea si prohlížejí exponáty

 

Zajímá vás i současnost pražské veřejné dopravy? Pak určitě přijďte také na sobotní Den otevřených dveří Dopravního podniku hl. m. Prahy!

 

2. 9. 2018 Čistou stopou Prahou